Jak tam u was wygląda życie teraz w związku z covidem?

Tak jak się można było spodziewać: rozłazi się i psuje na sposoby, których tylko politycy nie mogli przewidzieć zawczasu… :wink:

2 polubienia

Przeróżne, to duży i bardzo urozmaicony kraj.
Ksenofobia jak w kazdym kraju, ktory był metropolią kolonialna nie jest uwazana za zaletę.
Na razie inwestuje się w ludzi to wszystkich - wyksztalcenie, umiejetnosc poruszania się w tym calym nowoczesnym balaganie nie jest domeną ludzi mlodych.
Ale zawsze tak bylo - jak chcesz sie uczyc to dla kazadego droga otwarta. Czasem jedyna przeszkoda sa koszty, trzeba sie troche nachodzic, zeby na jakieś dofinansowanie się załapać :wink:
Jedno jest pewne. Jesli Putin sadzi, ze rozwali swiat kolejną wojną to się myli. Tzw. Zachodowi za dobrze się żyło, zeby nie walczyc o swoje
Tu trzeba sie bardziej bac talibow i zdziczalego iislamu z Afryki czy Srodkowego Wschodu.
I brać pod uwage potencjal Chin i w moze mniejszym stopniu Indii.

2 polubienia

Afryka Północna jest raczej stabilna, a żywność z Ukrainy już płynie drogą morską w świat :wink:

Ewentualnie pozostaje Libia, ale to problem Włoch, a nie Hiszpanii :smiley:

Afryka stabilna? Kolego, ktos kto to Ci powiedzial to się chyba z glupim na łby pozamieniał? A nie ma teraz czegos takiego co jest związane z migracjami i problemami politycznymi tego (innych zreszta tez) jak, ze jest to klopot jednego kraju.
Do Wloch na Lampeduse jest tak samo latwo doplynac jak do Grecji czy poludniowo zachodniej Hiszpanii.
Co nie znaczy, ze latwo.
W zasadzie ryb z Morza Srodziemnego jeść się nie powinno, bo kanibalem zostaniesz.
Wszystkich samobójców nie upilnujesz.

2 polubienia

Ano… Nie interesowałem się, ale w mediach nie mówią to stwierdziłem, że tragedii nie ma :wink:

W mediach to nawet jakis minister powiedzial, ze w Odrze mozna sie spokojnie kąpać.:roll_eyes:
Pewnie wychodzi z zalozenia, ze betonowy wyborca PiS nie ryba i nic go nie ruszy.

2 polubienia

Nie jestem w związku z covidem :wink:
Ja covida przechodziłem w lutym. Pikuś. Nic strasznego.

1 polubienie

Dymisja BoJo niewiele ma wspolnego z covidem, natomiast bardzo duzo z przestrzeganiem prawa. Jakie by ono nie bylo.
Takie skrzywienie zachodnich demokracji, ze nawet zięć króla za przewalki finansowe swoje odsiedzi.

4 polubienia

Mnie dopadl , trzy dni się męczył, w koncu nie wytrzymał stężenia czy szczepionek, czy innej chemii z paracetamolem i zdechł.
Ale osłabiona potem bylam .

2 polubienia

Dokładnie to mam na myśli. Przecież nikt mu nie kazał tego prawa wprowadzać… :wink:

Tu nie chodzi o uchwalenie prawa, bo od tego jest parlament nie rząd (kolego podstawowa zasada podzialu wladzy)
A jak uchwalone to rząd ma obowiazek wprowadzić i dbac o jego wyegzekwowanie.
I przede wszystkim samemu przestrzegac
Ale niektorym wychowanym w PRL-PiS moze wydawac sie to nielogiczne…
Ta sam jak niezaleznosc sądów.
W przypadku BoJo zadziałał pewnie mechanizm typowy dla prawodawstwa anglosaskiego - utrata wladzy i przywilejów pewnie uznano za wystarczająca i dalej po sądach go nie ciągali.
A swoją drogą @collins02? Premier, rząd i parlamentarzysci w GB mają cos w rodzaju immunitetu?

3 polubienia

Mają w czasie obrad,na terenie parlamentu.Panuje wtedy bezwzgledna i całkowita wolność słowa.Jednak,co ciekawe,immunitet przestaje istnieć po opuszczeniu budynku!
Jest wokół tego mnóstwo szczegółów i wyjatków ale tego to juz Ci nie powiem.Nie interesuje mnie to aż tak bardzo :innocent:

4 polubienia

– a nie. Brytyjski parlament uchwalił Coronavirus Act 2020, który dawał rządowi możliwość wprowadzania i znoszenia różnych ograniczeń. Więc od tego jak najbardziej był rząd, a nie parlament.

Ale w sumie obiecałaś być laikiem, więc konsekwencję doceniam… :wink:

1 polubienie

Mi raczej chodzilo o odpowiedzialnisc typowo karną, bo co do gadania to Anglicy mi się podobają - zwlaszcza z pomyslem Hyde Park (wczoraj pokazywali, az taka susze macie, ze slynne agielskie trawniki tam zamienily się w klepisko pokryte zeschlymi resztkami trawy?)
Czyli w przypadku ewidentnego przestepstwa konieczna jest zgoda parlamentu, czy dotyczy to tylko wolnosci w kwestii dzialalnosci politycznej?
Np. w Hiszpanii takiej zgody nie trzeba, ale sprawy osob objetych immunitetem rozpatruje od razu sąd najwyzszej instancji.
A żeby bylo ciekawiej to nawet krol emeryt jak ma klopoty z urzedem podatkowym jesli nie dojdzie do ugody moze skonczyc w sądzie. Jest obywatelem nr 1, ale obywatelem, potem krolem. Tak przynajmniej twierdzi konstytucja. Raczej do tego nie dojdzie, bo dal dyla do Dubaju, a sprawa sie nie zakończyła, wiec obowiązuje domniemanie niewinnisci i na razie moze do Hiszpanii przyjechac, ale zdaje się wszyscy wola, zeby sie nie pchal na afisz.

2 polubienia

Ja nie jestem laikiem choc popieram laicyzm kolego :rofl:
A uchwalenie tej ustawy po prostu dawalo rzadowi wlona rękę w podejmowaniu bieżących decyzji, zeby niepotrzebnym gadaniem nie przeszkadzac - ot taki mini stan wyjatkowy w konkretnym tenacie.
Decyzje rzadu byly skuteczne, bo dosc szybko się uporali z pierwszymi falami.
A cały czas nie mozesz zrozumiec, ze nie chodzilo o same przepisy a ich przestrzeganie? Nie ma w tym przypadku rownych i rowniejszych…

3 polubienia

Od prawie 2 miesiecy nie pada.Susza jest okropna.A dzisiaj dodatkowo,36 stopni

4 polubienia

Upaly to wszędzie. brak deszczu też, a jak ostatnio pada to złośliwie tam gdzie nie ma zbiorników retencyjnych. No byly budowane 70 - 60 lat temu a wszystkie strefy klimatyczne się poprzesuwaly.
Teraz w Polsce jeszcze dojdzie problem ze skażoną Odrą. Czyli brak wody w zachodniej części Polski.
Ciekawe czy to nie bylo jakies nielegalne składowisko? Nie pierwsze i można miec obawy, że nie ostatnie. Toksyczne odpady to bardzo oplacalny biznes. Bo jak zaczęli szczuć na zaklady papiernicze to mnie zatkało. Owszem bardzo zanieczyszczają srodowisko, ale nie rtęcią. Ale chemia to Ci głowy zawracac nie będę, bo to zdaje się odległe tematy.
A dzis paczka z książkami przyszła i humor mi dopisuje.

4 polubienia

Jade do pracy i…cieszę sie z tego powodu bo w biurze mamy świetną klimę.A za tydzien na chwile do dziewczyn na Lesbos!!!

3 polubienia

Nie - to model używany przez rząd mówi, że decyzje były skuteczne. To bardzo łatwo osiągnąć poprzez niepublikowanie modeli mówiących, że rząd się pomylił. Przy okazji można też udawać, że tylko liczby symulowane przez rządowy model są istotne, co otwiera nowe i ciekawe sposoby na spieprzenie sytuacji… :wink:

Masz pomysl na nastepne metaversum czy odrzucasz fakt, ze w wielu krajach sztuczne lodowiska robily za prowizoryczne kostnice?
Metody walki z zaraza czyli niewidzialnym przeciwnikiem sa od tysiacleci takie same - izolacja. A na jakich zasadach? I jak wykorzystane? Chiny dorobily sie superkomputerów, które obsluguja platformy typu albaba czy aliexpres i jeszcze im moce obliczeniowe zostaja? To bawia sie wczesnym stadium plodu zwanego sztuczna inrteligencja.
Tylko czy skosnooki ze swoja filozofią nadaje się na neurony?
Z tych Chinczykow, ktorych znam? A znam sporo? Jak masz dobry pomysl to zapmnij o prawach autorskich, ale awansujesz w hierachii spolecznej.

2 polubienia