Jak u was z zapasami żywności? Ja mam światło w lodówce...dosłownie

Znacie przepis na jakiś smaczny farsz do gołąbków? Mam kasze, ryż, słoninę, skrzydełka z kurczaka, i główkę kapuchy. Łapki z kurczaka. Kilka jajek , olej, mąkę ( pszenna, żytnia, ziemniaczana), cukier, kisiel, galaretki, krem do masy tortowej ( o! zrobię tort na obiad :slight_smile: resztki margaryny, sól…przyprawy. Płatki owsiane, kasza manna. dżemy domowej roboty, przecier pomidorowy, cebula…dwa buraki, kawałek selera.
Mało mam jedzenia w domu a nie chce mi się iść do sklepu… co zrobić z tego co mam ?:smiley:

1 polubienie

E tam golabki. Kapuste ze skwarkami i pieczone skrzydełka zrob zamiast kombinować.

2 polubienia

Jakieś warzywne farsze z kaszą do gołąbków są ale tego akurat nie robiłam.
@okonek dobrze radzi.
Kapusta gotowana, może być też w sosie pomidorowym i pieczone skrzydełka będą dobre.

2 polubienia

Ja dziś zakupiłam kiełbaskę!!!

Mam alkohol.

Jutro przed południem dostarczą mi do domu 3 brojlery (tak się to pisze?). Przez dłuższy czas więc będę się żywiła drobiem, aż mi obrzydnie :wink:

2 polubienia

kurczak na 1001 sposobow? ostatni to chyba wyrzucam talerz z kurczakiem za okno…

1 polubienie

Spokojnie… Nawet schabowe z piersi z ananasem i plastrem żółtego sera będą. Tych dan “kurczakowych” sporo znam. Tyle, że to jednak ciągle kurczak. :joy:

2 polubienia

ja tez znam sporo przepisow na kurczaka, ale profilaktycznie jednak mam roznorodnosc miesna, pewnie jak zwykle najszybciej zniknie schab i mieso mielone.
kurczka malo, bo ostatni tydzien tym sie zywilam.
jak dzis zrobilam remanent to miesiac spokojnie przetrwam, no moze pieczywo? ale make mam, a chleba i tak jem bardzo malo.
jarzyn duzo, a owoce mam tez w konserwach.

2 polubienia

Jak mozesz przy dzisiejsze ilosci wolnego czasu,mowic,“nie chce mi sie”?? :rofl:
Wczoraj uzupelnilem co sie dało.Jestem zapelniony na bite dwa tygodnie.Tylko chleb wymaga stalej dostawy.

2 polubienia