Jak ustawić wyszukiwarkę?

Odebrałam laptop z naprawy, nie wnikałam co mu było, tylko coś usłyszałam o systemie… No i nie wiem, czy coś sama niechcący kliknęłam, czy chłopak ustawił mi inną wyszukiwarkę. A co zauważyłam? Weszłam na YT i chociaż pierwszy teledysk poleciał mi normalnie, to kolejne zamiast teledysku miały jakieś strony z zagranicznym tekstem.
Szukam czegoś i pokazuje mi się google w języku niemieckim.

W ustawieniach ustaw polski.

jest ustawiony język polski

Przeglądarka? A windows?

a gdzie mam wejść?

nie wiem,
Mam Windows 8 i wchodzę w ustawienia i jest j. polski

jaka masz przegladarke internetowa?

1 polubienie

Po wlaczeniu komputera otworz glowny panel,gdzie masz wszystkie programy i aplikacje.
Kliknij ustawienia.
Znajdz linque Jezyk ustaw Polsji.potem znajdz wyszukiwarke(nie przegladarke(
Ustaw,najlepiej google

Już myślałam, że jest dobrze, ale jednak nie, bo niby google mam ustawione na j. polski, to jak wpisałam słowo “laptop” w pasku na górze i kliknę enter, to automatycznie pojawia się na pasku na górze to https://www.home-nav.com/main/search?q=laptop
i wtedy mam niemieckie google wrrrrrrrrrrrrrr
Czyżby to jakieś zabezpieczenie? ochrona?

Hmmm kliknalem w ten link.
Mam wloskie oferty sprzedazy laptopow

Musisz w ustawiebiach systemu ustawic j.polski.nie tylko na przegladarce.

Tam, gdzie zagladałam mam ustawiony j.polski, no chyba, że jeszcze gdzieś coś się ukryło?

ja po kliknieciu mam polskie oferty laptopow - ale wyszukiwarke google mam ustawiona na polski i pozniej dopiero hiszpanski plus pare jezykow, ktore od biedy pojme w wersji pisanej.
a musisz miec w takim razie ustawiona niemiecka wersje google - bo w pierwszej chwili mialam przekierowanie na google.de dopiero przelaczylo mnie na polski.
tak na zdrowy chlopski rozum to pewnie trzeba bedzie te niemiecka zastapic polska wersja i dopiero skonfigurowac.

p.s. w google na gorze pod okienkiem wyszukiwania masz pasek mozliwosci - dwa koncowe to ustawienia i narzedzia - moze od tego zaczac, zanim rozpoczniesz walke ze zmiana wersji?

1 polubienie

Już sobie poradziłam. ustawiłam google jako wyszukiwarkę domyślną, potem zobaczyłam, że w “pokaż przycisk strony głównej” i tam jest NOWA KARTA i to www.nav-pl.com, więc przełączyłam na NOWA KARTA, a potem zjechałam niżej i zobaczyłam nagłówek “po uruchomieniu” i tam znów znalazłam to www.nav i ustawiłam wyłączając to na “otwórz stronę nowej karty” i mam nadzieję, że już bedzie dobrze, bo póki co się naprawiło :smiley:

https://www.google.pl/preferences?hl=pl

Jak wpiszesz ten link w wyszukiwarkę, to też zmienisz język.

1 polubienie

Nie trzeba zamieniac,mozna systemu z netu sciagnac polska nakladke.

1 polubienie

ja w poprzednim lapku, kiedy byl jeszcze nowka (a bylo to dawno, bo z windows - vista) musialam pelna wersje google.pl wgrac.
ale tamten system to w ogole pomieszanie z poplataniem plus kupa reklam i diabli wiedza komu potrzebnych programow bylo.

1 polubienie

Mialem dawno temu lapka z systemem Vista i nic szczegolnego sie nie dzialo az do zgonu laptopa))

1 polubienie