Jak wyglądał najciekawszy początek znajomości z kimś z pytamy?

Fajny. W rebusach jednak obowiązują pewne reguły

  1. nie wolno zmieniać sobie literek w wyrazach
    2… Nie piszemy niczego, tylko pokazujemy obrazkami i wyraz nie możesz zastąpić czasopismem o tej nazwie, gdzie nazwę mógłbyś wziąć w kółeczko, by zaznaczyć, że to o to chodzi, albo nie brałbyś nazwy w kółeczko i niech się rozwiązywacze domyślają.

Ogólne założenia masz fajne, tylko dopracuj jeszcze te drobiazgi o których napisałam i będzie z Ciebie niezły rebusiarz.

3 polubienia

to rozwiąż to :rofl:

3 polubienia

Za trudne to dla mnie. Wychodzi mi
rękaw kostki
dłoń wlód
Proteza wtopnienie.
Żaden pomysł nie wydaje mi się dobry do rozwiązania :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Podpowiem zmień ostatni obrazek na nazwę angielską.

1 polubienie

Rękawice?
To przy lodzie powinieneś dać mała flage aangielską

4 polubienia

A widzisz… Następna moja podpowiedź. Jeśli chcesz, by coś było odczytane po angielsku, to na obrazku w którymś z rogów musisz umieścić maleńką flagę UK, bo tak, to można sobie chcieć! Języków na świecie jest niemało.
Rękawice

3 polubienia

Psujesz koleżance zabawę.

2 polubienia

Łatwe było? Ja rozwiązując rebusy sprawdzam też angielski. Mało prawdopodobne jest by był inny język.

1 polubienie

Uuuu…
Piochus, teraz to masz do dyspozycji samego mistrza Bingolę. Jak Mistrz @Bingola Ci podpowie, to ułożysz taki rebus, nad którym będę siedziała tydzień, zanim go rozwiążę (o ile w ogóle dam radę). :wink:

3 polubienia

Mogłeś dać te rękę po prostu w lodzie i wtedy niepotrzebna jest literka W.

2 polubienia

Już Mistrz utrudnia rozwiązywaczom :upside_down_face:

1 polubienie

No wyobraź sobie że mam taki nad którym wielu by siedziało z miesiąc. Ale no nie do końca jest idealny. za dużo w nim logiki informatyka.

1 polubienie

Dodam i ja tu swoje 3 centy …

W rebusach nie powinno być jakichkolwiek rysunków nawiązujących do rozwiązania.
Wyraz rękawice jest już sam w sobie powiązany z ręką, więc jeśli rebus ma być zgodny z kanonami sztuki szaradziarskiej, żadnej ręki nie powinno na nim być.
To tak jakby na przykład do rozwiązania “kościotrup” dać kości a potem literkę o i trupa.
Ale, ale. Nie to jest ważne. Ważne jest to, że Piochus zapodał rebus (czyżby pierwszy?) i powinno się to jakoś uczcić. Tylko kompletne nieroby są bezbłędne.

Zdrowia!

4 polubienia

Już chyba z 4

1 polubienie

3 polubienia

Niezłe.

2 polubienia

Było i jest tych znajomosci kilka może kilkanaście . Z niektórymi tylko w internecie z niektórymi w realu i te znajomosci trwają do dzisiaj .
Pierwszym znajomym poznanym osobiście był kolega @birbant …i nigdy nie zapomnę tych słów na powitanie „ Jesteś duża albo ja się skurczyłem”

6 polubień

Powiem więcej - świetne! Rebus osobowy! :slight_smile:

2 polubienia

Ale gdzie tam…Oni chyba nawet ze sobą nie gadali a jesli to rzadko.Irlandczyk pisal wlasciwie tylko o monetach.Indianin [Chetan Wakan Mani to imie slynnego wodza Dakotów] wrecz przeciwnie,tylko rzadko.Z oczywistych powodów.

1 polubienie

Nie będę polemizował, bo w tem temacie ogarnęła mnie mgła niepamięci i muszę tu oprzeć się na Twojej.