Jak zacząć nowe życie poza UE?

Dostać pracę bez specjalnych umiejętności (chodzi mi o umiejętności np. programowania czy inne potwierdzone certyfikatami) poza starym kontynentem?
Np. chciałbym zamieszkać w Kanadzie albo w Nowej Zelandii, nie mam żadnych ciekawych potwierdzonych papierkiem uprawnień, które byłby np. chętnie przyjmowane w danym kraju.
Po prostu nowe życie na nowej ziemi.
Swego czasu miałem małe problemy ze sobą, musiałem chodzić do psychologa. Myślałem, że łapie mnie depresja lub jakaś głębsza chandra. Zrobiłem sobie taki wewnętrzny rachunek sumienia i postanowiłem, że chciałbym spróbować odnaleźć się na kontynencie amerykańskim (USA, Kanada) albo gdzieś indziej, wyrwać się ze szponów Europy.
Tylko nie wiem jak zacząć…

1 polubienie

Czekaj aż minie pandemia.

To akurat jasne. Pytanie co robic potem?

Pomyslow jest duzo, po pandemii beda potrzebne konkretne zawody, od kierowcow po hydraulikow.
Tylko musisz sie liczyc z tym, ze czesto technologie stosowane poza Polska bardzo sie roznia od rodzimych.
I uczyc sie jezykow obcych. Kto wie czy nie chinskiego? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Tylko bardziej mi chodzi o to jak szukać takiej pracy? Tytaj używa się olx albo innych portali. Jak np. dostać taką pracę w USA? Są jakieś agencje, które wysyłają do pracy jak np. do Holandii na jakiś hotel? I jak dostać zgodę na wyjazd do pracy, wizę pracowniczą?

Najważniejsze to znać język, mieć zawód poszukiwany i być młodym. Kanada ma przyjąć w ciągu 3 lat 1.3 miliona imigrantów. Niestety bezrobocie wzrosło teraz 8.9% i lista poszukiwanych zawodów się zmienia. Jaki masz zawód, jeżeli mogę spytać?

1 polubienie

Jestem z zawodu hotelarzem

To ciężko. Ani nie jesteś z Meksyku :wink: , ani w grupie poszukiwanych zawodów, o wirusie i zamykających się hotelach nie wspomnę. Sorry za brutalną prawdę.

Do Kanady nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, ale trzeba mieć poszukiwany zawód. Tutaj więcej na ten temat:

Do US wyemigraować jeszcze trudniej, (za to łatwiej na drodze nielegalnej) :wink:

2 polubienia

Ponoć Polska jest już objęta systemem bezwizowym …

W Polsce jest sporo agencji pracy na Holandię i Niemcy. Załatwiają mieszkanie i wszelkie inne formalności. Ale nie za darmo.

1 polubienie

Z posrednikami trzeba uwazac.

1 polubienie

Ja bym po prostu wyjechał w ciemno… Najwyżej wrócę do domu i już będę więcej wiedział xd

Zawsze mozesz zaczac od wolontariatu w jakiejsorganizacji pozarzadowej.

Po pierwsze trzeba zrozumieć, że europejski dostęp do służby zdrowia i socjalu w innych częściach świata nie istnieje. Start w życie może boleśnie zakończyć się potrzebą leczenia…

1 polubienie

Jeśli znasz angielski, nie boisz się ciężkiej pracy i chcesz trochę innego życia zaznać to może zainteresuj się pracą na statkach. Z Europy nie musisz wyjeżdżać na początek, hotelarstwo znasz -Tak?
Może zobacz kogo potrzebują na statkach rzecznych.
To może być początek zmian w życiu :slightly_smiling_face: jeśli chcesz się wyrwać.
Teraz wszystko stoi, ale za kilka tygodni najprawdopodobniej zacznie się to wszystko ruszać. Masz czas na oganircie tematu jak by co :grin:

1 polubienie

Ja mogę tylko pomóc jesli chodzi o Australię. Wiza Work and Holiday na rok- dwa żeby zobaczyc czy poza Europą jest tak fajnie.