Jaka książka na dziś?

Co czytacie?

Odkąd praktycznie nie pracuję, wróciłam do literatury klasycznej. Po wielu latach przypomnialam sobie jaką radość sprawiają mi długie, rosyjskie powieści. Wreszcie mam na nie czas.

6 polubień

Czytam internety.

1 polubienie

A co się czyta w internecie prócz aktualnych wydarzeń i pogody?

Wiadomości, fejsbuki, artykuły.
I jutuby się patrzy.

2 polubienia

Teraz czytam “Noc kupały” K.B Miszczuk jest to kontynuacja bardzo fajnej powieści “Szeptucha” niestety druga część dużo gorsza… Wprawdzie język i styl nadal pociągające ale fabuła już nieco nużąca… Stwierdziłam że przeczytam do końca… Równolegle czytam kilka poradników rozwojowych między innymi “Czułą przewodniczkę”. Zainteresowała mnie też książka “Anty-Społeczny” - ma to być podobne do “Będzie bolało” - tragi-komicznego pamiętnika młodego lekarza: książki, która mnie wzruszyła i rozśmieszyła na maxa.

3 polubienia

Ta Czula Przewodniczka to zauważyłam, ze jest dość popularna.

@Julia Tak. To bardzo smutna książka jednak :pensive:

1 polubienie

Ja jak zwykle czytałem o kosmitach… Prócz tego skończyłem tworzyć książeczki. Oto rezultat

13 polubień

Wrocilem do Dickensa.“Bez wyjscia”,napisana wspolnie z Willkie Collinsem…
Wczesniej przypomnialem sobie ksiazke-dokument z 1979,znakomitego dziennikarza i podroznika,Wojciecha Gielzynskiego"Rewolucja w imie Augusta Sandino"czyli ostatnie tchnienie nikaraguanskiego siepacza,Somozy.Jakze inaczej sie to czyta niz "Rewolucja w imie Allaha"o przewrocie w Iranie…
W kolejce czeka jeszcze R.Chandler"Zegnaj laleczko"i"Ostatni z wielkich"F.Scotta Fitzgeralda.I tak sie skoncza przypomnienia bo to koniec moich zapasow…Wypada miec nadzieje ze wreszcie wroce do domu :upside_down_face:

6 polubień

No wlasnie.To dobry pomysl i moze wreszcie,WRESZCIE przeczytam Wojne i pokoj.Juz chyba 3 ekranizacje widzialem ale gdy zbieralo mi sie na lekture to chwytalem za Turgieniewa [Rudin].
Ale…Jak wroce do domu to wiem ze natychmiast zabieram ze soba wszystko co mam Patricka Modiano. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Sporo czytam i niezły galimatias mam w wyborach.
Np.przeczytałam ostatnio Beaty “Gorącą krew”,Billa G."Jak ocalić świat?',trochę historii z polskiej przeszłości,jakieś poradniki psychologiczne,coś o odchudzaniu.
Jakoś do klasyków nie ciągnie mnie,chyba szkolne lektury skutecznie odstraszyły.
A co polecasz?

3 polubienia

“Wojnę i pokój”???
A w życiu!!Nie przeczytam!
Szkoda moich starych i zmęczonych oczu… :wink:

Instrukcje. Muszę się szybko czegoś nauczyć :wink:

4 polubienia

Szybko musisz się tego nauczyć? To dlatego nagle po tak długiej nieobecności pokazałeś się na forum? Chyba Twój pomysł jest lepszy od mojego, bo jak ja coś “muszę”, to wtedy zazwyczaj robię ręczne pranie, no bo wtedy właśnie też muszę!

Mason, Podwójne gry. Debiut 21. latka! Aż trudno uwierzyć…

2 polubienia

Powieści historyczne- uwielbiam. To mój nr 1.
Ostatnie 2 lata to i kryminałów sporo. Poza tym biografie,czasem “obyczajówka”. Czytam mnóstwo,aktualnie co najmniej jedna książka dziennie,generalnie wygląda to tak,że przeczytam wszystko co mnie zainteresuje czy zaintryguje.

1 polubienie

Co to u licha jest???Książki wielkości zapałek? :thinking:

2 polubienia

A może to zapałka wielkości książek? :thinking: :sweat_smile:

1 polubienie

Dokładnie tak Collins. Robione przez Benaska i Żabulkę. Są nagrodą za punkty za zagadki. Jestem dumną posiadaczką trzech takich książeczek. :slight_smile:

4 polubienia

@Mamita Witaj w klubie! U mnie też poradnikikowo na zmianę z lajtowymi powieściami. Poza książkami o szeroko pojętym rozwoju osobistym jeszcze kilka o ogarnianiu dzieci.:stuck_out_tongue_winking_eye: