Jaką macie jesień?

Tak pieknie jak na zdjeciu to tutaj nie ma…Musialbym chyba udac sie do Szkocji.Co zresztą mam “obstukane” z kolegą Irlandczykiem,na czas po zarazie…Edynburg welcome too :joy:

A dzisiaj…Leje z jasnego nieba.Czaszka dymi po meczu…Rano ciemno,wieczorem ciemno…Przynajmniej kilka razy w roku zadaje szwagierce to samo pytanie…“Jak Ty w Norwegii wytrzymujesz???”
Gadanie o pogodzie to nie przesada ale wciaz prawdziwa specjalność wyspiarzy.Bywa zabawne…
Ale jesienią wszystko jest jakies coorevsko listopadowe.Smutaśne,jakby z przymusu…Czlowiek by sie zdrzemnął a nie może :wink:
Jeszcze raz wroce do plyty ktora jest dla mnie swoistym portretem jesieni
https://www.youtube.com/watch?v=BsOlHrxgpAg

Zdarzyło sie w mysią noc…
Pewnie sie myle w ten typowo europejski sposob ale czasem mam wrazenie ze taka muzyka nie powstalaby gdyby nie proza sióstr Bronte lub samego Dickensa…

4 polubienia

Jesień wyjątkowo piękna.


( zdjęcie jeszcze sprzed mojej kwarantanny)

Cóż kiedy tak trudna tą jesień…

2 polubienia

Łatwo chyba nie jest nikomu…
Ale fajne kolory.Przynajmniej są takie miejsca na świecie gdzie nie pada :wink:

1 polubienie

Jesien przypomina wiosne, tylko dzien krotki.
Tez zastanawiam sie jak ludzie wytrzymuja pod kolem podbiegunowym?
A muzyczke to ja dzis jakas taka abstrakcyjno wspomnieniowa (kasete wyciagnelam)

2 polubienia

Bardzo malo dzieli te nagrania w czasie.Az dziwne…Przydalby sie tutaj @Bingola
Ja szybko od Genesis dzisiaj,przeskoczylem na King Crimson…Ale to na fejsie.
Jesien chyba pozostaje najbardziej malowniczą pora roku…Dlaczego?
Rozbudza wyobraznie?
Oferuje najwięcej kolorow?
A moze dlatego ze siedzimy w domu i tylko spogladamy na swiat za oknem?

1 polubienie

W tym klimacie wszystko zaczyna kwitnac, a przynajmniej sie do tego przymierzac. Zeby zdazyc do letnich susz i upalow.
A sady pomaranczowe?

2 polubienia

I to jest jesień???
To Ty masz jak w raju…
Juz na “kanarach” cos mi mowilo by zwinąc manatki na starość…Nie ma na co czekać…
Ale potem…Odzywa sie ta patriotyczna tesknota…

3 polubienia

FAktycznie - Baranek i Wind&Wuthering niby tylko dwa lata różnicy! Ta ostatnia, to typowo jesienna płyta, nie tylko ze względu na okładkę. A najbardziej jesienny utwór to oczywiście ten: Collinsowsko-hackettowski:
https://www.youtube.com/watch?v=EeZRdd_1b4g

Ale kiedyś pamiętam Niedźwiedź w Trójce puścił ten kawałek mówiąc: “Jak ja lubię ten utwór jesienią”

2 polubienia

Raj tez ma swoje wady. Hiszpania ma bardzo zrozniciwany klimat.
U mnie to masz dwa miesiace kiedy musisz sie martwic o porzadne ogrzanie mieszkania, ale w polnocnej i polnocnozachodniej czesci, czy w gorach zima jest zimą.
Zima srodzienmomorska jest chlodna i wilgotna, co dla reumatykow jest pieklem.

3 polubienia

No i Niedzwiedz ze swoim radiowym uchem,trafil w sedno!
Inna plyta a wrazenie dość podobne
Zbieg okolicznosci?
Anglia?
Nasze wyobrazenie?
Kiedy ostatnio bylem w Hastings,mialem wrazenie ze widze to wszystko w jakiejś panoramicznej"pigułce"…
To troche wykracza poza sfere muzyczną ale tylko troche…

2 polubienia

Miałem nadzieję na odwiedzenie Anglii (a raczej Szkocji) jesienią, ale koncerty Genesis zostały przełożone na kwiecień. I też kurcze nie wiem, czy dojdą do skutku! :frowning:

2 polubienia

Bądz raczej na"nie"…Zeby nie bylo rozczarowań…
Mozna przyjechac ale…Co to za wizyta gdy wszystko jest zamkniete,poza Tesco i Starbuksem?
A jeszcze trzeba odsiedziec w separacji 2 tygodnie…

2 polubienia

Na pewno przesuną, pewnie o rok. Tak jak Hackett swoją trasę “Seconds Out” – miała być teraz w listopadzie, a będzie w marcu 21.

3 polubienia

Na dzisiaj nie mozesz byc tego pewnym.
Decyzje zmieniają sie praktycznie co miesiac,jesli nie cześciej…
Wiem to po…lotach.Linie probuja byc uczciwe ale…Te niby bony i tak sobie potem odbija w cenie…

Wiem. A miałem już kupować Ryanair do Londynu i pociąg do Glasgow, w sumie niecałe 300 zł w jedna strone

1 polubienie

Lepiej sprawdz tzw.return.Czasem jest taniej a czasem…dwa razy drozej.
Ale na chwile obecną…Lepiej pilnowac czy sama impreza w ogóle sie odbedzie.

1 polubienie

Pogodowa znakomita. Ostatni dwa tygodnie pachniało wiosną, a dziś jest sucho, ale nie słonecznie i zimniej.

W tych dwóch tygodniach były dwa deszczowe dni i jeden bardzo wietrzny, reszta, jak na tę porę roku, wiosenna.

3 polubienia

U mnie jest pięknie. Jest ciepło i przede wszystkim słonecznie.

1 polubienie

Kasztanowe zniwa chyba macie?

1 polubienie

To prawda,nie uczestniczyłam w tym w ogóle,jakoś potencjalni pracodawcy wolą mężczyzn do tej pracy.

1 polubienie