Jaka sentencja czy złota myśl

…ogólnie przyjęta i powtarzana niekiedy nawet z aplauzem,budzi Wasz największy sprzeciw?

Ja wytypowałem,“cierpienie uszlachetnia”.
Bo chyba nic tak nie przygnębia,pozbawia godności czy osłabia wolę życia jak cierpienie.

5 polubień

Dobro wraca

1 polubienie

Było to coś w kwestii nadstawiania drugiego policzka…

1 polubienie

Są takie dwa. Przysłowie - “pokorne ciele dwie matki ssie” - akurat!
oraz przekonanie że Kobieta -Matka (celowo wielkimi literami) ma obowiązek poświęcania się dla rodziny. Bo w wyniku tego wymuszonego poświęcania jest smutna i zmęczona…

4 polubienia

Przyznam że nie do końca rozumiem wymowe tego pierwszego…Co"poeta" mógł mieć na myśli? :thinking:

1 polubienie

Pokorne cielę?
Taki cwany cielaczek co u mamusi sie naje a potem udając zaglodzonego kota Garfielda przysysa sie do innej krowy.

2 polubienia

Także według mnie wyjątkowo głupie stwierdzenie.
Nigdy się z tym nie potrafiłem zgodzić.

Cierpienie jest często tragedią, może prowadzić do rozpaczy, depresji, a nawet do samobójstw…

5 polubień

“Pieniądze szczęścia nie dają” też stoi w moim mniemaniu z innymi głupimi powiedzeniami …

6 polubień

To jest prawda. I wcale nie “uszlachetnia” wrecz przecienie. Czesto rodziny ktore dopadnie wielkie cierpienie rozpadają sie.

3 polubienia

Zjedli by Cie na Zachodzie,jeśli w to nie wierzysz :innocent:
To nawet był kiedyś bardzo lubiany motyw przebojów,głównie wśród czarnych [Billy Ocean,Lenny Kravitz]

1 polubienie

Ha,ha…No racja!!!
Jeśli masz tę odrobine rozsądku,nie spada to na Ciebie zbyt wcześnie lub zbyt nagle,zrobisz z nimi co trzeba…I być może nawet zapewnisz szczęście [lub brak choćby egzystencjalnych problemów] na pokolenie wprzód!

3 polubienia

Pieniądze szczęścia nie dają, ale spróbuj chorować i ich nie mieć .
Marylin Monroe powiedziała, że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy :slight_smile:

6 polubień

Prawda. Zakupy bez pieniedzy żadna atrakcja :grin:

3 polubienia

Nie wiem dlaczego się śpi snem sprawiedliwego :thinking: …ze co, że niby się nie naraził nikomu?

1 polubienie

A to jest fajne akurat.Sen spokojny,sen czystego sumienia…
Oczywiście odnosi się to także do tych których obudzić się nie da,jeśli oczywiście sie nie rzucają w jakichś koszmarnych konwulsjach…
No bo tego kto jak i dlaczego tak śpi,ma ten komfort,nikt do końca pewnie wiedzieć nie będzie.

1 polubienie

No chyba, że się ma czyste, bo nie używane…to też taki śpi. A jak sąsiadka tak ryczy znowu, że wyrywa z pierwszego snu, bo przyszedł do niej pan to potrafi wkurzyć, - człowiek dopiero zasypia a tu taki krowi ryk, bo wszyscy muszą wiedzieć, że ona seks uprawia :roll_eyes:
A może ją mordują…

1 polubienie

Ja bym jeszcze dodał do tego kociołka sentencje wzajemnie się wykluczające.

Przykład takich mądrości:

  1. Co za dużo, to niezdrowo
  2. Od przybytku głowa nie boli
3 polubienia

A ja z tym drugim się zgadzam.
A przynajmniej wole mieć nadto niż za mało.

1 polubienie

Mimo wszystko nadto problemów Ci nie życzę … :grin:

4 polubienia

" Co się odwlecze, to nie uciecze"

Niestety nie zawsze :wink:

3 polubienia