Jaki preferujecie styl w wystroju wnętrz?

To ja mam to pudło z dinozaurami i te kilka sztucznych zwierząt. Obeszłabym się bez nich, do niczego nie są potrzebne, ale je lubię i mają być, jak tylko się da :wink:

3 polubienia

Fakt to pyl drzewny zmieszany z klejem.
Mozna tez kupic debowe panele,ale te sa dziesieciokrotnie drozsze.
A k9nserwacja ich niewspolmiernie bardziej pracochlonna.

1 polubienie

@vera223

Drewno jonizuje powietrze. Do tego olejki eteryczne. Stąd w takim domu człek inaczej się czuje.
Co do ciemnicy… Taki sam efekt dawały szalenie popularne kiedyś boazerie…
Obowiązkowe w przedpokojach, bez okien i małych… SMOK tego nienawidził i dziwił sie ludzkiej głupocie…

@Leone_Marco
A dlaczego ludzie porzucili tradycyjne podłogi drewniane? Z drewna iglastego? Sosna czy świerk jest tani (cena zblizona ale sosna lepsza na podłogi). Drewno można wybielić.
Zniszczy się? Tak, za 20-30 lat. (dbana , to i 100 lat wytrzyma). Starzeje się pięknie. A położenie nowej to mały problem…

2 polubienia

Uwielbiam starem duże, tykające zegary.

2 polubienia

Byle prawdziwe a nie na baterie… :laughing:
Przymierzam sie do takiego.Mam juz nawet idealne miejsce.

1 polubienie

Wahadło musi być, a nie żadna bateria.

1 polubienie

Juz raz bylem blisko ale zegar byl po prostu brudny…A mnie sie teraz marzy taki wielki z otwieranymi drzwiami oraz szufladami na dole…
Tylko ze to kosztuje cholernie duzo…

Pamiętam z dzieciństwa, że u jednej z moich sióstr taty było sporo takowych i wszystkie działały. To był duży dom na wsi i miał 6 pomieszczeń, w każdym, jak nie stojący, to wiszący zegar był. Takich stojących mieli dwa. Otwierane z szufladkami. Gdzie te zegary teraz? Bóg wie.

No w bloku to sobie ludzie nie postawią bo by w calym pionie bylo slychać:))
Moj kolega z ławy szkolnej w podstawówce,na ostatnim spotkaniu z jego udzialem,twierdzil ze w dalszym ciagu stary wielki zegar “wali w korytarzu” :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Kiedyś to ludziom nie przeszkadzało. Ale faktem jest, że przy blokowej akustyce, te “hałasy zegarowe” dla wielu są uciążliwe.

1 polubienie

Nie mam pojecia,dlaczego ludzie porzucili drewniane podlogi.
Jest dokladnie tak jak piszesz,zdrowe,latwe w utrzymaniu i zdrowe.
We Wloszech,raczej nie uswiadczysz drewnianych podlog.
Plytki ceramiczne,marmur,klinkier.
Latwo utrzymac czystosc,ale zimne,

2 polubienia

To prawda. Dla mnie sa zimne i nieprzytulne. Nic nie zastapi drewna…

2 polubienia

Moja babcia taki ma @birbant @collins02 i pewnie mnie zjecie, jak napiszę, że zegar jest ponad 100-letni, z początku lat 1900, a ona trzyma go w budynku gospodarczym i tam stoi i się kurzy :joy:

1 polubienie

No i drewniane podłogi są po prostu ładne. Panele mnie odrzucają. Goła drewniana podłoga wygląda super, panele (takie najczęściej spotykane, nie z tych bardziej naśladujących drewno) bez dywanu straszą swoim wyglądem :stuck_out_tongue:

2 polubienia

W calym srodziemiomorzu kroluja posadzki. Drewno bylo materialem deficytowym.

1 polubienie

Natomiast marmur,jest tak popularny,jak w Polsce wapien.
Wyjazd z pok9ju mam zrobi9ny z rozowego marmuru))

1 polubienie

O mamur w Hiszpanii trudniej, ale kafelki? Dobrze, ze sufitów nie kafelkuja.
Na polnocy z kolei kroluje kamien.

Na pewno bardzo ladnie to wyglada, ale musi byc cieplo!!! :slight_smile:

W Polsce wladjie mam polozone panele imitujace sosne.
Na pierwszy rzut oka wygladaja,ja deski.

2 polubienia

Bo nawet na marmurze otrzymujemy zimne nozki…:slight_smile:

1 polubienie