Jakie badania warto jeszcze zrobić?

Powiedzcie, jakie badania warto zrobić w odniesieniu do moich wyników (do lekarzy w moim mieście NIE DA SIE dostać). Badania musiałem zrobić prywatnie…

Obawiam sie, ze z lekarzem na sali moze byc klopot.

1 polubienie

Zależy co ci dolega

1 polubienie

Większość badań się robi prywatnie jak są pilne bo nie ma już refundacji. NFZ mało ich kontraktuje z lekarzami i laboratorium - tylko pilne z zagrożeniem życia, co jeszcze podlega kontroli o nadużycie. Mam zalecone podobne badania + cholesterol, USG żył itd kontrolnie co 6 miesięcy, to np cholesterol był dopiero po 4 latach. Zdążyłbym bym jeszcze umrzeć najedzony. Badania które masz są zależne od lekarza, ty sygnalizujesz co i jak. W sumie badanie stwierdza twój stan zdrowia na dziś - poprawa lub pogorszenie. Tu lekarz decyduje, nie ma sensu się stresować. Jedno zdrowie / ty /=jeden lekarz konkretny, ile lekarzy tyle opinii, i można sobie pogorszyć

Po mojemu wszystkie elementy badań są w normie poza glukozą, choć jeśli jesteś młody to ta glukoza jest też w normie, każda grupa wiekowa jest wydzielona i ma inne wartości od do. Nieznaczne przekroczenie norm nie jest szkodliwe dla zdrowia, niemniej może być zmienne z różnych powodów