Jakie cechy ma prawdziwa feministka?

No, nie powiesz mi, że to nieprawda. Choćby dyskoteka: najpierw patrzysz na dziewczynę (podoba się, czy nie), później z nią tańczysz i rozmawiasz. Dopiero wtedy wiesz, czy trafiłeś na mądrą czy nie.
Kiedyś w Przekroju przeczytałam takie zdanie: lepiej być głupią, niż mieć krzywe nogi, bo głupota nie tak od razu rzuca się w oczy :slight_smile:
Dotyczy to OCZYWIŚCIE obu płci, no może męskiej trochę bardziej, bo moja babcia mówiła, że wystarczy by kandydat na męża był troszkę ładniejszy od diabła :wink:

4 polubienia

Jeszcze tak, ale niektórzy już myślą o toaletach unisex :slight_smile:

2 polubienia

Tak.To dotyczy obu plci.
Ale mnie chodzilo o to ze po pierwsze,nie musi to byc zwyrol z obslinionym pyskiem a po drugie,zdarzylo mi sie juz chyba ok. 10 razy ze zainteresowalem sie dziewczyna dopiero gdy ja uslyszalem…
I wlasnie dlatego zadawalem sobie kiedys pytanie czy faktycznie jestem wzrokowcem :upside_down_face:
Oczywiscie jestem bo jakze inaczej…Ale sa tez mozliwe inne sytuacje.

2 polubienia

@Mamita
Tendencja do wspolnych toalet juz jednak jest (!)

2 polubienia

Nic mi o tym paskudzie nie pisz. :pleading_face:

A jednak tak bylo i od czasu do czasu,to wraca… :slightly_smiling_face:
I w swiecie filmu oraz pop music,nie ma wsrod dziewczyn,silniejszych trendow.Cal 30 letrnia historia boys bandow,to potwierdza…
I zeby to tylko u nas…
Otoz nie!
Tydzien temu widzialem taki niby dokument na niezastapionej BBC-4,o koreanskim boys bandzie…I ten szal bil europejskie niewiniatka na glowe…Kto dzisiaj wypelni 80-tysieczny stadion,100 tysiacami histeryczek ze zdjeciami nastolatkow nie do odroznienia?

2 polubienia

Mam wrażenie iż z tym Iranem to przesadziłeś…
Propaganda USA robi swoje.
Więcej złego spotkałoby ją w Egipcie…
Iran powinien być bliski nam , Polakom. Persowie (Irańczycy) traktują religię tak jak my socjalizm w latach 48-98. Czyli oficjalnie jedno, a nieoficjalnie całkiem inaczej… Jest trochę oszołomów. U nas też zabijano ludzi za poglądy, ale tych co stawiali się władzy… W Teheranie są dyskoteki, bawia sie nich Iranki. Narkotyki czy alkohol to norma wśród młodzieży i nie tylko…
Naprawdę zdziwilibyście się jak bardzo są nam bliscy. Irańczycy czyli Persowie. To nie Arabowie ze swą całkiem odmienną kulturą…

Niestety jest dokladnie na odwrot a piszac w ten sposob,troche obnizasz poziom.Co to za argument o propagandzie???
Przeczytaj sobie Betty Mahmoody"Tylko z corka" oraz cokolwiek o Iranie w ktorym dzien zaczyna sie od"Smierc Ameryce".Moi pakistanscy znajomi z entuzjazmem to potwierdzali i to wielokrotnie.Tym bardziej ze u nich jest to samo.
To o czym piszesz,jest efektem dzialanosci obecnego oraz poprzedniego prezydenta Iranu ale w niczym nie umniejsza to dzialania tajnej policji oraz ajatollachow.
Faktycznie,rozdzwiek na linii religia oficjalna a zycie codzinne jest coraz wiekszy.Ale to nie swiadczy o sile.
To swiadczy o narastajacej presjii ze strony swiata zewnetrznego.I jesli sie przegnie,nastapi kolejne zostrzenie.Tak juz bylo po jednych wyborach,jakies 5-6 lat temu…
Na razie dziewczyny wchodza na mecz pilkarski po raz pierwszy w historii.Zobaczymy co bedzie dalej.
Bo z pewnoscia beda chcialy wiecej.A religia panstwowa sie nie zmieni.
Poza tym,mowic mielismy o feministkach a nie o dziewczynach na meczu facetow.

1 polubienie

@collins02
Betty Mahmoody to bajeczka w porownaniu z tym co tu czytalam po niemiecku (biografie, dokumenty etc). Nawet horrory wysiadaja
Az przestalam czytac w koncu

Chyba wady? :smiley:

Prawdziwa feministka?
Niech no pomyślę… Nie ma faceta? :joy:

2 polubienia

Myślicie że to jest jedna z feministek? :rofl:
W ogóle ktoś słyszał takie słowo? To od gościa, nie widzę go teraz a nie umiem napisać z pamięci. :rofl:

1 polubienie

Nie mam pojęcia-znane mi kobiety nigdy nie deklarowały się jako FEMINISTKI.
Może dlatego nie wiem, o co w tym stereotypie chodzi.

Ktos Ci mozg wypral???
No przepraszam ale zaczynam byc uczulony na takie teksty.
To jest historia o ktorej mozesz nawet dzisiaj czytac w necie a ktora nawet w socjalistycznym radiu w Polsce,byla naglasniana.

Znam kilka feministek i wśród nich są idiotki i inteligentne kobiety, są też brzydule jak i piękności, są też zajadłe ekstremistki jak i delikatne terrorystki…

1 polubienie

Fe mini stek - to moja reakcja gdy mi podadzą za małego kotlecika …

3 polubienia

Co to jest “goscinia”???

1 polubienie

A bo ja wiem?
Spotkałem się z określeniem “litościwa”. Tak stara babuleńka (wiecie… przygarbiona, chusta na głowie) opisywała pewną młodą dziewczynę…litościwa.
Nad każdym się lituje. Nikomu nie odmawia. :grinning:

1 polubienie

Skrajny czyli ortodoksyjny feminizm jest karykaturą walki o równouprawnienie kobiet. Jak każdy fanatyzm.

Będąc mężczyzną, jestem też i feministą, ponieważ uważam, że każda kobieta nie jest gorszą ode mnie istotą pomimo różnic fizycznych. Inaczej mówiąc, panie są ludźmi, w takim samym stopniu, jak i panowie. Ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami.

A taka przykładowa na ten przykładowy przykład, dana skrajna feministka uważa, że mężczyźni to zło całego świata i głosi wyższość kobiet nad mężczyznami gdzie się da i jak się da, nie zwracając uwagi na wiedzę, rozsądek i logikę. Najcięższym argumentem danej skrajnej feministki jest; a bo tak i już!
Wiem, że jeszcze jet sporo do zrobienia w ramach równouprawnienie i trzeba to zrobić, ale oprócz mizoginów najbardziej przeszkadzają w tym…, skrajne feministki, czego same nie są w stanie dostrzec czyli zrozumieć.

A teraz z lekka historycznie; - najpierw były sawantki, później emancypantki, następnie sufrażystki, aż doszło do feministek. Ta ewolucja przebiegła dość interesująco, może kiedyś pochylimy się nad jej przebiegiem bardziej szczegółowo, temat wart tego. Na tę chwilę nie dałbym rady bez lipy, musiałbym bardziej się przygotować do tematu.

8 polubień

Ona nie napisała “będę gościem” tylko “będę goscinią” bo najprawdopodobniej walczy o prawa kobiet :rofl:

2 polubienia