Jakie przyprawy najbardziej lubicie i w jakich potrawach?

Jakie przyprawy prócz soli i pieprzu:D używacie na co dzień?

3 polubienia

Papryka, czasem vegeta i suszony czosnek. Reszta przypraw psuje smak i już. :grin:

Ciekawe, jaka do tych cholernych zrazików? :grin:

3 polubienia

Czy maggi jest przyprawą? Bo ja do wszystkiego najlepiej bym maggi lał … I piwem popijał.

Też mnie ostatnio na przyprawy wzięło. Koleżanka @ihtiel już poinformowała, że będzie powtórka z rozrywki :grin:

3 polubienia

Też nad tym myślałem godzinami … Nie myśl sobie, że roztrzaskałem w mig. Tak łatwo nie było :rabbit:

3 polubienia

Zapomniałem o maggi. Musi do zupek być. Nawet do tatarka.

3 polubienia

A ja poradziłem sobie z tem Cytrynem. A obśmiałem się z niego. Pomodliłem się w bazylice i natchnienie Bozia zesłał. :grin:

2 polubienia

Dziś piwo potraktowalam nie jak napoj tylko przyprawe. Do pieczeni. Wyszło mniam.

4 polubienia

Ja tam też optowałem z początku za Cytrynem … Ale jak się znalazłem w bazylice, to mi przeszło :smile:

3 polubienia

Nie wiedziałem, że Ty taka z filmów dobra … Teraz już będę wiedział, gdzie się zgłosić gdyby co :slight_smile:

2 polubienia

Miałeś widzenie św. Musztarda, czy Oliwa? :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Obu miałem … Moim szlakiem podążałeś. Ciekaw jestem niezmiernie, co też smacznego nam teraz koleżanka wymyśli :slight_smile:

2 polubienia

Ona tak wymyśliła, że domyśleć się niełatwo.

2 polubienia

Zalezy do czego. Do miąs: Sol pieprz czosnek rozmarym majeranek ziola prowansalskie. Czasem kurkuma lub galka muszkatalowa. Ale to ostanie najchętniej do sosu besamelowego. Do slodkich lub kawy cardamom i cynamom. A jeszcze listki laurowego czasem. I obie papryki.
Na ogol tak “co sie nawinie”

1 polubienie

A do zrazików, co dajesz? :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Dobre na trawienie!

1 polubienie

Żeby foszka nie było?

Nie pieprze tyle:D
bo zostaniesz w tyle… :yum:

2 polubienia

No to łapię dąsa
i już tu nie pląsam… :grin:

2 polubienia

W maggi jest lubczyk. U mnie też obowiązkowo stoi taka buteleczka.

2 polubienia

I do buraczkow ( na zimno) fez kropelka byc moze

1 polubienie