Jakie są Wasze ulubione filmy?

Ot, takie lekkie pytanie na piąteczek.
Podajcie najlepiej top 5 :slight_smile:
Jakie gatunki najczęściej oglądacie?
W ogóle jesteście team filmy czy team seriale?
Przy okazji poszukuję inspiracji, co dzisiaj obejrzeć (mam zamiar oglądać z 12-latką, więc wolałabym, żeby nie było jakieś bardzo brutalne, chociaż koniecznie “dozwolone” max od 12 lat nie musi być, nie unikamy jakoś chorobliwie scen przemocy ani scen seksu, lepiej tylko, żeby film na nich nie bazował).

1 polubienie

Może zacznę.
Top 5:

  1. “Dwunastu gniewnych ludzi” (by the way chyba dzisiaj jest w TV)
  2. “Leon zawodowiec”
  3. “Lot nad kukułczym gniazdem”
  4. “Mój sąsiad Totoro”
  5. “Grand Budapest Hotel”
    Więc chyba nic odkrywczego ani mało znanego tu nie ma :slight_smile:
    (Kolejność poza 1. miejscem raczej losowa)
2 polubienia

W sumie Totoro mogłabym spokojnie wymienić na Shreka, ale to tym bardziej nie byłoby nic odkrywczego :slight_smile:

Wymienię klika bez topu.

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie. Odyseja kosmiczna 2002, Odmienne stany świadomości, Krzyżacy, Jezus z Montrealu, Los człowieka, Dzikość serca, Forrest Gump, Lot nad Kukułczym Gniazdem, Zapamiętaj imię swoje, Seksmisja, Va bank, Mały, wielki człowiek…, kończę, bo pisał bym do rana…

Ja to pikuś, ale @collins02 zaraz da tu czadu. :roll_eyes: :grinning:

3 polubienia

Lubię w sumie wszystko poza romansami i musicalami.
Najbardziej lubię filmy akcji, horrory, dramaty, sci-fi, wojenne, fantasy.
Mam swoje ulubione filmy - Szeregowiec Ryan, Obcy 1,2,3), Batman (te od T. Burtona), Pachnidło, Imię róży, Dystryk 9, Braveheart, Coś, Mucha, Człowiek z blizną. Dużo by wymieniać.

Dla was na dziś polecam “Serbski film” lub “Martyrs” :innocent:

2 polubienia

Wymieniłeś kilka tytułów, które i ja powinienem.

1 polubienie

Nie wymieniłem Forrest Gump i Leon zawodowiec a powinienem.

2 polubienia

Sorry…Nie wiem co sie dzieje…To chyba jakies nowe pytanie…
Zaskoczyles mnie BARDZO,“Dzikoscia serca”.A jeszcze bardziej,pieknym i oryginalnym"Jezusem z Montrealu".Zyciowa rola Lothara Bluteau!
Tyle odpowiedz a teraz spojrze jak brzmi pytanie :wink:

2 polubienia

Nie wymieniłem wszystkich, bo to niemożliwe. Tak, te filmy dla mnie były świetne. Nie wymieniłem Dwunastu gniewnych ludzi, na przykład. Albo Papilon.

2 polubienia

Nie znam tego czwartego ale…Az tak Ci sie podoba Budapest??? :thinking:

1 polubienie

Uwielbiam!

2 polubienia

Obejrzyj nowa wzglednie wersje musicalu"Annie",z Jammie Foxem w roli glownej.Tzn.prawie głównej bo sama Annie ma nazwisko ktorego nie jestem w stanie opanować…Swietnie wychodzą nowe wersje piosenek.Plus Cameron Diaz,jesli ktos lubi…
Film ma marne recenzje ale nie dam sobie powiedziec!Fajnie uwspolcześniona historia,nic a nic nie traci ze swego uroku.
Edith:
“It’s A Hard Knock Life”!

1 polubienie

Też nie lubię musicali i romansów, w sumie jak chodzi o musicale, spodobał mi się chyba tylko “Sweeney Todd” z Johnnym Deppem i animacje, w których też często jest dość dużo muzyki.

Sorki, znam te tytuły dobrze, oklepany żart :stuck_out_tongue:

1 polubienie

5 filmow mowisz…
To wykluczone.Nie jestem w stanie podolać temu zadaniu.Zrobie probe ale…Z kazdym wymienionym tytulem,mam w glowie 10 nastepnych :innocent:
Ok.Do dziela!
1.Rebeca-r.Alfred Hitchcock
2.The Go-Between [Poslaniec]-r.Joseph Losey
3.Powiekszenie-r.Michelangelo Antonioni
4.Cinema Paradiso-r.Giuseppe Tornatore
5.Ostatni zachod slonca-r.Robert Aldrich

Kolejność dowolna.Akurat dzisiaj tak wyszlo…
Zresztą…Dochodzi jeszcze kontekst.Kiedys Lot… czy Czlowiek z marmuru to byly inne emocje niz dzisiaj…

Ale musze tutaj dodac jeszcze dwa wybitne,polskie filmy.
“Do widzenia,do jutra”,Kawalerowicza
oraz"Danton",Wajdy
I jesli rozwine temat,nie skoncze do rana a wiec…Koniec :innocent:

3 polubienia

To 4 to anime. Ja za bardzo nie lubię estetyki anime, ale moja siostra ma od jakiegoś czasu fazę na anime, więc byłam trochę zmuszona, żeby je oglądać :wink:
Totoro tak naprawdę nie jest jakimś super ambitnym filmem, ale bardzo uniwersalnym, bez oporów włączyłabym to i dziecku w wieku przedszkolnym i starszej osobie. Poza tym jest po prostu uroczy i poprawia humor, tak pozytywny i słodki, że bardziej się nie da :sweat_smile:
A Budapest bardzo mi się podobał, chętnie obejrzę kiedyś jeszcze raz. Ale to chyba w dużej mierze dlatego, że bardzo zwracam uwagę na stronę wizualną w filmach, a ten jest po prostu piękny :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Jak chodzi o anime, które obejrzałam sama z własnej woli i mogę polecić, to Perfect Blue, film psychologiczny z elementami thrillera, mi się bardzo podobało :slight_smile:

1 polubienie

Aby nie brudzic,zostawiam anime na poboczu.
Co do Budapestu…Ogladalem raz…To jest takie zimne piekno dla mnie.Nie budzi emocji.
Wes Anderson juz taki jest…Podobal sie zdaje sie,@Malicie
Dla mnie to wspolczesna groteska.Jakos tak…średnio.

1 polubienie

Po przeczytaniu “współczesna groteska” ogarnęłam, że nie wpisałam Pulp Fiction ani żadnego innego filmu Tarantino, a powinnam była :slight_smile:

2 polubienia

Ostatnio bardzo mi się podobał: “Her”. Bardzo lubię też polską komedię “Ciało” - widziałam już że 4 razy i za każdym razem mnie śmieszy, chociaż nie wracam zbyt często do raz obejrzanych filmów. Potem “Dzień świra” - nie koniecznie dla 12 latki. Z kreskówek polecam “Igora” i “Koralinę”. Bardzo lubię też “Amadeusza” i “Zupełnie nowy Testament” (duża dawka absurdu). “Angelus”, “Angela”. Jeśli lubisz Andersona to “Kochankowie z księżyca” - też fajne. Z seriali “Wiedźmin” i “Młody papież” i “Wychowane przez wilki”, “Gambit królowej”.

Tez sie zdziwilem ze nikt tu sie na niego nie powoluje…
Ja,wybacz,jestem od tego jak najdalszy :rofl:
Ale…Zawsze sa jakies wyjatki.Wciagnąl mnie Christopher Waltz i “Bekarty wojny”…Na krótko ale jednak :slightly_smiling_face:

1 polubienie