Jakie wnioski z tego wyciągnąć?

Przede wszystkim wycinać mniej lasów, żeby więcej wody pozostawało w ekosystemie…

2 polubienia

Powinniśmy więcej konopi przemysłowych produkować i przestawić produkcję mebli z drzew na meble z konopi przemysłowych …

Słowacja zaproponowała naszemu rządowi wszelaką pomoc :slight_smile:

Jak patrzałem na google maps to wieś Nowa Biała jest niedaleko Zakopanego, a więc i Słowacji …

Przyczyną była przede wszystkim susza tak mi się wydaje, bo problem staje się coraz poważniejszy…

A za rządów PiSu dalej sobie lasy wycinamy jakby nigdy nic :man_shrugging:

2 polubienia

Pewnie przede wszystkim w zamian za wcześniejszą pomoc w leczeniu Słowaków chorych na COVID-19 w Polsce

1 polubienie

No i przede wszystkim mniej terenów wykładać kostką…

1 polubienie

Odpowiednio przechowywać siano oraz maszyny rolnicze oraz unikać gęstej zabudowy.

1 polubienie

Taka zabudowa
Jedynym wnioskiem jaki sie nasuwa to zaniedbania inspekcji przeciwpozarowej, technicznej i konserwatora zabytkow.
Czyli znowu tekturowe panstwo.
Ludzie nie do konca musza sobie zdawac sprawe z niebezpieczenstwa.

1 polubienie

Co Ty bredzisz? Co ma wspolnego pozar zespolu architektonicznego z woda w ekosystemie?
Owszem jak pozar w Biebrzanskim Parku Narodowym byl to argumenty bylyby na miejscu

2 polubienia

Myślę, że tutaj też być może susza była powodem bo non stop wybuchają pożary, a susza jest jak cholera w Polsce…

A na początku roku się mówiło i tak, że ten rok jest mniej suchy od ubiegłego… Tyle, że znowu zaczęło się pieprzyć…

Poza tym ujęcia są pokazywane około 40 minut od pierwszego ognia, także musiało być sucho w pizu, bo inaczej wątpię, żeby tak szybko się rozprzestrzeniał ogień, chociaż z drugiej strony ekspertem nie jestem…

EDIT: Początkowo zrozumiałem 14 minut a mowa była o 40 minutach …

Jak ktoś będzie wiedział jaka jest oficjalna przyczyna wybuchu pożaru to niech da znać ?Chociaż będę miał obawy co do obiektywności oficjalnej wersji :confused:

Może jakaś roślinność się zapaliła, a potem przeniósł się ogień na zabudowę ? Kto wie…

Niczym jakiś kraj trzeciego świata :thinking:

Ciekawe czy pierwsze ognisko było jedno czy było ich więcej :thinking:

Jak czytałem komentarze pod wstawionym filmiku to tam ponoć tak jest od kilkuset lat i jest to pozostałość podobno po zaborze austro-węgierskim …

Piszę o gęstości zabudowy…

Te urywki są moim zdaniem drastyczniejsze:

Chociaż w tym przypadku u nich na południu nie jest aż tak słucho jak bardziej na północ kraju …

Ciężko ocenić suchość roślinności w tym przypadku, ale myślałem, że było gorzej …

A tutaj mieszkaniec twierdzi, że to wszystko zapaliło się najprawdopodobniej od siana…