Jakie wnioski z tego wyciągnąć?

Wniosek? Lepiej podpalić wieś niż ma tylko mój dom spłonąć. Niby wszyscy ubezpieczeni a już łapę po publiczną kasę wyciągają i jeszcze wołają ludzi o pomoc. Jeśli zaś spłonie pojedynczy dom to i odszkodowanie może być ciężko uzyskać.

2 polubienia

Wyjątkowo czarne wnioski zapodajesz :open_mouth:

Tylko dlaczego państwo już im dało po 6000PLN i obiecało po 200000PLN a gościowi któremu dziś spłonął dom nie dadzą nawet tych 6000PLN?

2 polubienia

Nie wiem, ale mam nadzieje, że tego typu gęsto zabudowane i niespełniające warunków bezpieczeństwa wsie wyciągną wnioski z tej tragedii, bo gdzieś czytałem, że wraz ze spadkiem liczby mieszkańców wsi wiele wsi korzysta na tym przerzedzając swoją zabudowę, aby zabezpieczyć się za pomocą dystansu między budynkami…

Jak widać nie wszystkie niestety…

Może ktoś zrozumie że domy mieszkalne nie powinny być zabytkami. Tak 90%wsi było pod kuratorem zabytków.

2 polubienia

AA był jakiś czas przepis mówiący o odległości od budynku obok nie mniejszej niż 3 wysokości innego. Ale komuś nie pasiło na małych działeczkach się chcieli budować.

2 polubienia

No jak oglądałem te filmiki jak niektóre budynki wyglądały to tylko pogratulować wyobraźni przy takiej gęstości zabudowy …

1 polubienie

Siano… nie chodzi o przechowywanie a o wilgotność. Mokre się nagrzewa niemiłosiernie.

1 polubienie

Zapala się wilgotne siano nie suche…

Ale mokre chyba mniej niż suche jednak… Tak by podpowiadała logika …

Własnie nie. Jeśli jest w nim wilgoć od wnętrza stogu/snopka rośnie temperatura i następuje samozapłon

1 polubienie

Dziwne jak dla mnie…

Dla tego siano sie suszy i nie zbiera się wilgotnego. Dla tego też je się na polu przewraca.

1 polubienie

Ja zawsze byłem ciekawy jak w takim pogorzelisku można znaleźć przyczynę pożaru?

2 polubienia

To też w sumie dobre pytanie… Myślę, że głównie zeznania świadków XD W aż tak wielkim terenie :thinking:

1 polubienie

A ty skąd jesteś ?

Oglądałem nie dawno film na ten temat. Dla mnie wygląda to podobnie jak wizyta u psychologa… Każdy po swojemu interpretuje to co widzi i słyszy.

1 polubienie

Kuj pom.

1 polubienie

Zabudowa szeregowa dalej sie ma dobrze, to raczej zawinił rodzaj budownictwa - drewno i stodoły przyklejone do budynkow mieszkalnych
A samozaplon siana? Mozliwy, w koncu procesy gnilne to wysokie temperatury plus metan. Jak siano bylo zle wysuszone to iskra wystarczyla.
Ogolnie taki zespol zabytków powinien juz po pierwszym pożarze być wylaczony z eksploatacji. Takie pożary na mniejsza skale byly wczesniej
A tu stodoly, obory, chlewiki, kurniki przyklejone do domow.
Szukac winnego? To jak ze Smolenskiem, bezmyślność i głupota w parze z brakiem dozoru

3 polubienia

Rozumiem, że Kujawsko-Pomorskie, a więc zupełnie inne rejony