Jakie wyspy na których byliście uważacie za "prawdziwy raj na ziemi" i dlaczego?

Jak powyżej. Musiałem coś dopisać :wink:

1 polubienie

Bergamuty. :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Aż musiałem poszukać w necie o co chodzi. Od razu poczułem, że takowe nie istnieją :wink:

Początkowo myślałem, że stworzyłeś tą nazwę od miasta Bergamo, gdzie kosiło konkretnie podczas pandemii ludzi :upside_down_face:

A tak poważnie ? Byłeś na jakiejś ciekawszej ?

Nie byłem.

1 polubienie

Ja też raczej nie zbyt :confused:

No to najbardziej jestem ciekaw co powiedzą @benasek @okonek i @collins02 ale także oczywiście inni :wink:

Bywało się na różnych wyspach. Nigdzie raju nie zauważyłem.

3 polubienia

A w ogole widziales raj na ziemi?

2 polubienia

Bo może raj to wcale na wyspach nie był? Może to coś, co można mieć w sercu, albo i nie? A utożsamianie go z ziemią, zwierzętami itp jest zwyczajną przenośnią? Może to tylko o beztroskę i szczęście chodzi? :thinking:

3 polubienia

Na wyspach zaczynam cierpiec na klaustrofibie :wink::joy_cat:

2 polubienia

Chodzi o wyspy, na których czuliście się wspaniale z najróżniejszych powodów :wink:

1 polubienie

Nie na temat, ale dosyć ważne.
Obadali, że pojedyńcza Johnson na wariant Delta jest za mało skuteczna i doradzają doszczepienie Moderną lub pfizerem, (mRNA).

1 polubienie

@okonek
Jedyny raj na Ziemi, jaki sobie kojarzę, to ten od rajstop. :crazy_face:

@joko
Mi ziemski padół ni jak się z rajem nie kojarzy. Ziemie sama w sobie z rajem może i ma coś wspólnego, ale ludzie już tyle napsuli, że coraz ciężej o takie skojarzenia. Ale przy dużej dozie szczęścia i niemałej zapobiegliwości mamy możemy sami sobie takie rajskie chwile zapewnić.

4 polubienia

Jezcze takiej nie widzialam.
Wyspy Cies piekne, ale tez nie za dlugo, bo to troche glupio byloby zjadac ich mieszkancow, maja status czesciowo rezerwatu.

1 polubienie

No właśnie o tym myślałam, że nie konkretne miejsce, tylko całokształt. Chwilami oczywiście, bo cały czas się nie da. Ale skoro szczęście polega właśnie na “łapaniu” tych cudownych chwil, to raj też! :wink:

3 polubienia

Ty akurat na Hiszpanii mieszkasz to wysp w kraju macie sporo i w sąsiedniej Portugalii to myślałem, że coś ciekawego tutaj napiszesz :wink:

No to jedyna nadzieja w @benasek i ewentualnie @collins02

O raju … :wink:

2 polubienia

Raju w sensie gdzie Ci się naprawdę bardzo podobało (np z powodu pięknej roślinności, pięknych plaż, czystego morza czy np kurortów wypoczynkowych ?

Kalambur.
Egipskie bóstwo, pierwsza Janusza,
chciałaby do niego każda ludzka dusza.

4 polubienia

O kurde! Nawet nie wiem jak miałbym się wziąć za rozwiązywanie tego, ale tak się szczęśliwie składa, że chciałem się iść położyć haha :smiley:

Ale możesz pisać co i jak ? To jest w ogóle do rozwiązania XD ?

1 polubienie