Jechać se do Andaluzji?

Porstytutka co za porypana pogoda w tej Polsce. Raz 34 stopnie, a za chwile 19. Mam dość.
Chociaż na 3 dni bym do ciepełka pojechał. W Sevilli 42 stopnie elegancko.
Problem tylko, że skończyły mi się oszczędności i nie wiem czy pozyczyć od mamy.
Za rok pewnie już mnie nie będzie stać, bo tak PISowcy rządzą tym krajem, że inflacja w kosmos, a złotówka na pysk.

1 polubienie

1600 zł lot do Sewilli i spowrotem,
chata 900 zł https://www.airbnb.pl/rooms/12861248?adults=1&location=Sewilla%2C%20Hiszpania&check_in=2022-07-09&check_out=2022-07-12&federated_search_id=6abab177-6d85-4cfb-b4de-fbff3470cb22&source_impression_id=p3_1657230017_gKgfMnQr162Ylbgm
@okonek opyla się?

jak przejechać z lotniska do centrum? Autobusy jakieś tam są czy muszę za taksówkę bulić?
po angielsku się dogadam?

@okonek najlepiej zorientowana w temacie Hiszpanii ona ci najlepiej powie

Co do inflacji to pieniądze wymienić bądź kupić złoto a samemu polecam wyjazd za granicę emigracyjnie albo modlić się o cud żeby Jarka i innych pisorów ktoś lub coś odsunęło od władzy

2 polubienia

ile jestem w stanie zarobić na emigracji odliczając wynajem kawlerki i podstawowe produkty spożywcze typu: chlepek bezglutenowy, ser żółty, kasza gryczana?

To zależy od kraju zawodu miasta cen w sklepach w tym mieście bądź miejscowości itp ale lepiej porozmawiaj z @birbant @okonek @mężatka @Wabbit oni mieszkają od wielu lat w różnych krajach na emigracji w Europie zachodniej na pewno ci poradzą i podpowiedzą wiele rzeczy

Czy Was porąbało?
Sevilla to wielkie miasto. Moja milosc

Uber, taxi ,autobus do wyboru. Auto w miescie bezuzyteczne
Na airbnb się nie znam. Sa strefy gdzie lepiej nie mieszkac
Lepiej udawać zagubionego polskiego turyste niz angielskiego snoba. Kup sobie rozmówki polsko hiszpanskie

1 polubienie

gdzie się nie zapuszczać w sewilli? To jest osiedle San vincente.
Uber/taxi mocno drogi? A bilety na bus gdzie się kupuje? a przystanek gdzie znalezc

Ja z tym nie mam nic wspólnego

Uderz w stol

Ci sie q… zebralo :rofl::rofl::rofl:
Uber i taxi maja swoje oplaty - zerknij w apki.
Bilety na bus kupujesz u kierowcy.
Ale uprzedzam - to jest biegun upałów. Szkoła przezycia

1 polubienie

Bario 1000 viviendas. Chyba, ze w towarzystwie tankietek policyjnych

Placi sie w euro

Jako programista - informatyk z dobrym angielskim w Holandii masz na rękę 2900 euro, a po czasie możesz aplikować o zmniejszenie podatku, to dostaniesz netto 3200. To bardzo dobry zarobek, nawet przy wysokich kosztach życia. Uwaga, mieszkanie to na jedną osobę min. - 880 euro. Do tego media. Żeby tyle zarobić należy mieć kontrakt, bez pośrednictwa biur pracy. Możesz też założyć własną jednoosobową firmę, ale wtedy musisz się zameldować i zwiększą ci się koszta własne. Różne firmy mają jeszcze swe własne bonusy, np; bezpłatny dojazd do pracy albo służbowe auto na dojazdy., zniżki na taksówki…

Poznałem Polaka parę lat temu, pracował w firmie informatycznej obsługującą centralę ING w Amsterdamie, on miał na rękę ponad 3500, z czego odłożyć mógł lekko ponad 1000 miesięcznie.

Mój siostrzeniec w Dublinie zarabia do 6000 euro na łapkę w tym fachu z tym, że jest również i sieciowcem.

1 polubienie

Sporry, taki mamy klimat. Przynajmniej jest ciekawie. Mnie te 20 stopni w pełni odpowiada

1 polubienie

Przez dziadzia Jarka też bym wyjechała :exploding_head: Co on jeszcze wymyśli… jak taki mały cwany 6-latek, co całuje dziewczynki i jest w centrum uwagi…

1 polubienie

Gdy słyszę ,że ktoś tak kocha tropikalne temperatury ,
to najchętniej wysłałabym go na jakąś pustynię …

2 polubienia

Ja kiedyś jeszcze w ZSSR będąc, zapytałem jednego tubylca, gdzie jest tu toaleta, a on zatoczył ręką w koło i powiedział;- dla wsiech wokróg, u nas wiezdie i wsiegda woniajet…

1 polubienie

Nie ogarniam tej kuwety :joy::joy::joy:

1 polubienie

Pożyczaj od mamy, póki te pieniądze mają wciąż jakąś wartość. Idzie dewastująca wszystko inflacja, czy PIS tego chce czy też nie. Podobne rzeczy też dzieją się na zachodzie. Znając ciebie, to szybko te pieniądze później zarobisz. Nie mówię, żebyś korzystał z życia, tylko, żebyś jak najszybciej pozbywał się szybkich… pieniędzy.