Jedna jaskółka wiosny nie czyni?

Pisząc czarny baran, miałem na myśli odmienność. Nie kolor skóry.

ja tez zrozumialam jako odmiennnosc.
ale ten bialy baran to mi sie jakos skojarzyl z odmiennoscia pozytywna :wink:

1 polubienie

Widać, widać. Nawet czuć Twoją lepszość. Setki tysięcy LUDZI, o których pisałem wyżej nie miało szczęścia być lepszymi. Zostali skazani na bycie gorszymi. Bez żadnej winy z ich strony.
Ty sobie posiadasz paszport i latasz do DOMU dwa razy w miesiącu. Setki tysięcy LUDZI, o których wspomniałem wyżej nie mają paszportów. Gorzej, nie mają nawet domu.

.widać różnicę???

2 polubienia

Podobne hasła już padały. 80 lat temu z mównicy niemieckiego Reichstagu, kiedy to gromko oklaskiwano pomysł rozwiązania kwestii żydowskiej w Europie (Endlösung der Judenfrage in Europa)
Po 80 latach, kiedy Europa wydaje się zjednoczona, padają hasła o rozwiązaniu kwestii imigrantów w Europie.

@collins02 , czy w gronie Twoich znajomych, kolegów, przyjaciół można znależć jakiegoś imigranta?? Czy może jednak są zbyt brudni, niedorośli i po prostu gorsi.
Czy zadałeś sobie trud rozmowy z imigrantem? Z kimś z syryjskiego Aleppo. O jego problemach, dążeniach, marzeniach.
Czy wszedłeś kiedykolwiek bez interesu turystycznego do meczetu, buty ściągając?
Czy pod Scianą Płaczu w Jerozolimie zapytałeś Żyda jak to jest nie mieć Ojczyzny?
Czy w celach zupełnie nieturystycznych odwiedziłeś wschodnie obszary Turcji, gdzie na klepisku bez czystej pościeli śpi dziecko, grzejąc obopólnie ciało z kozą.

NIE. Nie, bo wydaje Ci się, że mając dwa funty w kieszeni jesteś lepszy, bardziej czysty, nieskazitelny. Zapominając jednocześnie, że ONI też mają dwa funty. NA MIESIĄC.

Wolisz na podstawie paszportu europejskiej unii powycierać trochę brudny chodnik na Placu św. Marka w Wenecji, płacąc wymienionymi funtami za ohydną, cywilizowaną pizzę.

1 polubienie

Oczytany qrwa. A o Nałkowskiej zapomniał.

Ludzie ludziom zgotowali ten los.

.słowa jaknajbardziej aktualne.

1 polubienie

Zacznijmy od tego, ze orzeczenie TK hiszpansliego nie uniemozliwia ubiegania sie o azyl.
Umoxliwia tylko szybkie odsylanie osob, ktore granice przekroczyly nielegalnie do kraju uznanego za bezpieczny.
Maroko, Senegal, Tunezja czy kilka innych do nich naleza.
Zwykle jakis 10% migrantow spelnia warunki i azyl jest udzielany.

1 polubienie

Już w preambule hiszpańskiej konstytucji z 1978 roku mowa jest o:

Naród hiszpański, kierując się pragnieniem
ustanowienia sprawiedliwości, wolności
i bezpieczeństwa oraz pomnożenia dobra tych, którzy
go stanowią, i czyniąc użytek ze swej suwerenności,
oznajmia swą wolę:
Zapewnienia demokratycznego współżycia w ramach
Konstytucji i ustaw, zgodnie ze sprawiedliwym ładem
ekonomicznym i społecznym.
Umocnienia państwa prawnego zapewniającego
rządy ustawy jako wyraz woli ludu.
Ochrony wszystkich Hiszpanów w zakresie realizacji
praw człowieka oraz pielęgnowania ich kultur
i tradycji, języków i instytucji.
Rozwijania postępu kulturalnego i gospodarczego
w celu zapewnienia wszystkim godnego życia.
Ustanowienia dojrzałego demokratycznego
społeczeństwa oraz

współdziałania na rzecz umocnienia pokojowych

stosunków i efektywnej współpracy między wszystkimi

ludami Ziemi.

.widać TK to przeoczył.

1 polubienie

Mowa jest o pokojowej i efektywnej. Zeby do wspolpracy doszlo obie strony musza tego chciec.
I granicach obowiazujacego prawa.

1 polubienie

No pacz do czego to doszło. Biedny piesek nawet spokojnie na angielskim chodniku skupić się nie może, bo mu w tym akcie obywatel Rumunii przeszkadza.

.to napewno nie jest zgodne z Konstytucją.

Koledzy @collins02 @ZiraaeL jedziecie po przeciwnych stronach bandy, a prawda leży po środku. Więc obaj się z nią mijacie.

No i podpadłem obu… :sunglasses:

2 polubienia

GB jest monarchia parlamrntarna. Tam konstytucji nie ma :joy::joy::joy:

1 polubienie

Nie tylko Ty, w takim razie…

1 polubienie

Można zrozumieć rozmach i złożoność problemu migracji na świecie, ale jak ktoś zmusza mój niewątpliwie wyprodukowany w Chinach komputer do przetwarzania treści nawołujących i aprobujących wyczyszczenie powietrza i zamiecienie problemu w miejsce, w którym powstał, to mu się wąska magistrala komunikacyjna blokuje.

Jeszcze chwila a pojawi się nawoływanie do wzmożenia wysiłków w produkcj ZyklonuB, by oczyścić teren i powietrze tak, by ktoś spokojnie mógł sobie egzystować we własnym perfect world.

1 polubienie

Nie panikuj. Nawolywanie do przestrzegania praw kraju, w ktorym mieszkasz to chyba nie przestepstwo?
A, ze kraje z zalozenia laickie i sacrum od profanum sie odroznia? (islam i PISlam tego nie przewiduja) to o konflikt nietrudno.

2 polubienia

1 polubienie

Bylo niedawno na podwieczorek

:wink: