Jeśli chcesz wiedzieć, o jaką Polskę walczyli Powstańcy Warszawscy,

przeczytaj książkę Moniki Góry: “Miasteczko zbrodni - Dlaczego zginęła Iwona Cygan”. Dodam, że nie tylko Iwona tam zginęła w tej kpinie ze sprawiedliwego państwa polskiego.

https://www.taniaksiazka.pl/miasteczko-zbrodni-dlaczego-zginela-iwona-cygan-monika-gora-p-1230615.html

Mam taka propozycje
Przestan wycierac sobie gebe powstancami.
A morderstwa i seryjni zabojcy zdarzaja die w kazdym kraju… Sabotowanie sledztwa i uklady tez.

2 polubienia

Tylko ten, kto przeczytał tę kompromitującą Państwo Polskie książkę, może wypowiedzieć się kompetentnie na ten temat.

Nie mam zamiaru tego czytac.
Takich spraw na swiecie jest duzo. Mafie tworza sie wszedzie.
Niektore koncza sie skazaniami plotek. Czasem uda sie dotrzec pietro wyzej.
Malopolska nie jest tu wyjatkiem.

1 polubienie

Powstańcy walczyli o wolność Polski, o swoją, walczyli i ginęli za swe marzenia. Robili to nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Nie znali przyszłości. Ale na pewno nie walczyli o to by ich Ojczyzna była przez prawie pół wieku była pod sowieckim butem.

6 polubień

Pod kapitalistycznym butem o wiele durniej, niż pod socjalistycznym.

Nie myślisz zauważyć, że jeśli ja dla tej okonek mam gębę, to ona dla mnie może mieć mordę?

Zaraz ktoś dostanie w ryj albo po pysku, jak tak dalej pójdzie. Ja myślę, że lepiej się pohamować. :wink:

3 polubienia

Robisz konkurencje tej okonek w chamstwie?

Powstańcy nie walczyli o jedną wizję Polski… każdy miał własną… ale każda miała być wolna…

3 polubienia

Wolnych państw można by szukać ze świecą.

za to szybkich ostatnio więcej…

Powstańcy walczyli o wolność - Oni myśleli, że Warszawy a okazało się że całej Polski. Tylko czy ta walka była tego warta???Niemcy i tak zostali by “pokonani”. Żal tylu powstańców, którzy zginęli a nic nie zyskali.

7 polubień

taki idiom, nic osobistego harmonijny kolego.

a na buzie trzeba sobie zasłużyć :wink:

Patrząc bez emocji… nie warto było… ale czasem się nie da nic zrobić, gdy ludzie chcą

2 polubienia

e, to przeciez tylko bogactwo jezyka polskiego
teoretycznie
https://pl.wiktionary.org/wiki/obić_mordę

O wolną i niepodległą. Wolną od faszyzmu, terroru i nazizmu. Także o Polskę tolerancyjną.
To lekcja dla nas. Nacjonalizm rośnie w siłę. Jedni są ludźmi a inni tylko czarnymi, żydami, kozojebcami albo ideologią.

3 polubienia

Powstańców mogło być najwyżej 50 tys w ponad milionowym mieście, które uległo zagładzie pełne cywili, kobiet, dzieci, których zginęło w męczarniach kilka razy więcej, niż powstańców To była czysta bezmyślność, nieodpowiedzialność, bo wolność dla Warszawy była na wyciągnięcie ręki, ale nie przeciw ZSRR, który dźwigał główny ciężar wojny z hitlerowskimi Niemcami.

Myśleli ze w porę zjawią sie czerwoni. Weszli do już wykrwawionej stolicy. Jako wyzwoliciele a nie przyjaciele.

Jeśli chcesz kogoś besztać to besztaj dowódców. Sami powstańcy mieli dość okupacji. Woleli umrzeć w walce niz na kolanach przed niemiecką świnią.

3 polubienia

Nie potrzebowali umierać, bo Niemcy już byli strategicznie pokonani. Powstańcy umierali, ale wielokrotnie więcej zginęło niewinnej ludności cywilnej. Są ludzie bezmyślni, których podnieca słuchanie rozkazów durnych dowódców.

1 polubienie