Jeśli ludzie uzyskali takie atrakcyjne gadżety, jak kolorową tv, komputery i internet,

komórki/smartfony, tablety, laptopy, rowery, niedrogie ciuchy i buty, nie mówiąc o książkach z bibliotek, radiu, także niedrogich autach używanych, to chyba nie byliby przeciw, gdybym im zabrał papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze, mięso i ryby, zapewniając każdemu wygodne mieszkanie i pewną, nieuciążliwą pracę?

Za mojego dzieciństwa niczego z tych zdobyczy nie miałem, i nie zapowiadało się, że będę miał.

  • Zgodziliby się
  • Nie zgodziliby się
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

A co w zamian, dla większości każda praca jest uciążliwa

1 polubienie

Moje propozycje powinny każdemu odpowiadać, chyba że ktoś wolałby o połowę niższy standard życia za pracę na pół etatu.

Mnie tam 1/2 etatu nie interesuje, podobnie jak 1/2 wymienionych przez ciebie gadżetów, ryby musisz zostawić i szluz

2 polubienia

Dojrzałe, słodkie owoce są nieporównanie bardziej pożywne, niż liście i trawa, które wystarczają do zdrowego życia wielu gatunkom ssaków.

1 polubienie

Ludzie łatwiej wybierają prymitywne przyjemności niż przyszłość.

2 polubienia

Ale same owoce też nie są długowieczne no i nie część z nich mnie zakazali, hm - jakieś liście raz na kiedyś wcinam na przystawkę, nie mniej po nich bardziej jestem głodny i inny ale nie zły

1 polubienie

Wygumkuj “alkohol”.

1 polubienie

1,5 mld muzułmanów obchodzi się bez niego. Nie odpuszczę.

Żałuj synu.

Mnie jakiś diabeł podrzuca alkohol, pomimo że większość wie że że nie przepadam, nazbierało się 1,5 reklamówki takich darów i wylądowało to na murku przy śmietniku, długo nie stało, zapomniałem że reklamówka była by potrzebna, no ale została tylko w pamięci

2 polubienia

@Nie wszystkim ssakom: wilki, niedźwiedzie, psy, koty, tygrysy, małpy, spora część gryzoni, orki… i sporo innych by się znalazło…

2 polubienia

@harmonik Dojrzałe owoce też bywają nieekologiczne, a ich uprawa generuje pestycydy, wycinkę lasów a transport do Twojej najbliższej biedry: ślad węglowy…

2 polubienia

A właśnie, że moje propozycje mają każdemu odpowiadać! Nie rób mi konkurencji!

1 polubienie

Czy przewidziałeś że proponowane owoce obecnie są chemicznie ulepszane genami / szczepami odmian bardziej w stronę biznesu niż harmonicznego życia, no i niektóre ssaki jednak muszą zapracować na siebie, rodzinę, i niektóre to niejadki co grymaszą

@kaziu Nawet poczciwa truskawka to modyfikacja genetyczna harmonijnej poziomki z lasu. Harmonijne istoty nie tykajcie się!

2 polubienia

@waranzkomodo, @kaziu, Skoro roślinożerne nie wymagają traw i liści ulepszanych chemicznie, to i ludzie na pewno się bez chemii i oprysków obejdą. U mnie tysiące mirabelek, morw, rosną pożywne na dziko w parkach, a na działce na dziko rosną mi tysiące gron winogron.

1 polubienie

A to się chwali! I tylko te zebrane Ci wystarczają?

Powinny wystarczyć zgodnie z naukami św.Franciszka z Asyżu, że dorosłemu człowiekowi do zdrowego życia wystarczy łyk wody, trzy jagody, ale ja dokupuje gruszki, a zwłaszcza jabłka, które najbardziej lubię.

1 polubienie

@harmonik Oj, bierz od kogoś z okolicy, pamiętaj o śladzie węglowym…

1 polubienie