Jeśli ludzie uzyskali takie atrakcyjne gadżety, jak kolorową tv, komputery i internet,

A potem jeszcze był “Bonobo i ateista” z ciekawą tezą, że Pismo Święte nie wspomina o małpach, bo takowe nie występowały w Ziemi Świętej (w przeciwieństwie do baranków, węży i ptactwa…)

2 polubienia

Wg Bibli Bóg ulepił człowieka z gliny i prochu ziemi i coś w tym jest bo pierwsze organizmy najprostsze wyłoniły się (podobno: nie było mnie tam wtedy: chyba) właśnie z tej pierwotnej “ziemistej zupy”. Jak powiedział wspaniale Hołownia w “Boskich zwierzętach” czątki, atomy, które nas tworzą mogły należeć kiedyś do gwiazd, zwierząt, roślin, wszechświata…

Danikena nie czytałem, zalatany jestem, po szpitalu od niedawna pracuję bo jednak choroba ma swe ograniczenia według lekarzy - ja tego nie zauważam. Historii Sumerów - najstarszego ludu na ziemi przed Chrystusem nikt mi nie polecał, ba nawet nie lubię specjalnie historii - mnie usypia i nie wiem, tak się hm samo skędyś wzięło że jednak mnie tylko ciekawi i to bardziej. Próbuję czas uporządkować - obecna praca, moja częściowa rehabilitacja czasochłonna no i życie i może dalsze zagłębienie się w tą historię choć nie tylko, bo ona jest potwierdzona już szeregiem ciekawych odkryć geologów i innych specjalistów z wykopalisk na świecie a dowody nie wychodzą z ośrodków badań, bo ludzkość nie jest przygotowana na taki szok myślowy, jednak co jakiś czas puszcza się pewne fakty. Np sprawa planet - są 2 dodatkowe zaobserwowane wcześniej, które są widoczne np. z wypraw kosmicznych czy z ziemi przez teleskopy które się ujawniają systematycznie - jedna co 80 lat a druga co 300 ukryte w kosmosie czarnych dziur i pyłu kosmicznego który jednak nie wygląda jak ten na ziemi, są i inne rzeczy bardziej ciekawe. Pewnie mnie wciągnie jak wyląduję w szpitalu

Być może ulepił z gliny, jednak ten człowiek ma np. szczątki kości ogonowej która mu nie jest do niczego potrzebna i powoduje tylko ból kręgosłupa bo pierwotnie była wykorzystywana jako ośrodek utrzymania równowagi np. jak u kangura, ma też 2 obiegi w komorze sercowej - duży i mały, tylko jeden z nich jest wykorzystywany przez ptaki, ssaki naziemne, płazy czy gady i zwierzęta, podobnie uzębienie itd takich ciekawostek biologicznych jest więcej opisane w tej historii :crazy_face:

Przeczytałem (i mam ) z kilkanaście bestsellerowych książek Daenikena, ale mój światopogląd uważam za prostszy i dla mnie logiczniejszy.

1 polubienie

@kaziu Wg obserwacji biologów człowiek ma wiele wspólnego z innymi organizmami na poziomie ciała jak i na poziomie genów. Oglądałam kiedyś świetny film gdzie porównywano embrion ludzki z embrionami innych ssaków - wiele mamy wspólnego. Mamy więc kość ogonową i wyrostek robaczkowy (który podobno u gryzoni pomaga w trawieniu celulozy, a pewnie) i inne pewnie jeszcze ciekawe zakątki w ciele…

1 polubienie

@harmonik Doczytaj jeszcze “Z powrotem na Ziemię” żeby dopełnić temat :slightly_smiling_face:

@kaziu Apropos Sumerów to Biblia hebrajska też sporo u nich zaczerpnęła: między innymi historię o potopie. Polecam “Epos o Gilgameszu” stare (a nawet bardzo) ale świetne🙂

1 polubienie

to o czym pisałem to było zapisane na tabliczkach Sumerów. 300 000 tabliczek kiedyś sobie pożyczyły USA do badań z terenów bliskiego wschodu, a 200 000 Muzeum Brytyjskie na wieczne oddanie, do którego w wykopaliskach przyczyniło się kilku polaków

Sprawy opisane w biblii są pożyczone z historii Sumerów kropka w kropkę od księgi rodzaju do objawienia - jest pojawienie się człowieka na ziemi, Noe, potop, wyzwolenia narodu, o Synu Bożym Jezusie i dużo więcej poza objawienie - częściowo do naszych czasów. Nie obiecuję kiedy ale to przeczytam, moja doba nie jest z gumy !

Taka tylko propozycja, jeśli masz ochotę. Dobrej nocy!

1 polubienie

To miła propozycja, i nawzajem dobranoc