Jest tu ktoś logicznie myślący,

kto potrafi mnie poinstruować, jak się wstawia poprawnie działające ankiety? Czy myślicie, że jestem takim gamoniem, co nie potrafi wykonać kilku prostych kroków w necie? Na poprzednim Pytamy chyba zamieściłem najwięcej ankiet. Tu wystarczy zobaczyć post. instruktora, który nie załapuje, iż ja właśnie nie wiem, co to są te “właściwości ankiety”. Ja tu nie muszę być, ale beze mnie ten serwis będzie zwyczajnym ludzkim maglem.

Wstawianie ankiet:

Nowy temat
Wpisz tytuł i kategorię tematu
Nad polem do edycji treści tematu pojawi się listwa narzędziowa
Kliknij ostatni znaczek (zębate koło)
Kliknij ‘Wstaw ankietę’
Zaznacz właściwości ankiety
Wpisz opis punktów, które chcesz poddać głosowaniu
Wstaw ankietę

.gotowe.

Podejście @Bocca-Lupo:

Owszem, miała dobre chęci, opisała mi, jak się wykonuje ankiety, ale zaraz to skasowała, a ja nie mam czasu zajmować się tylko forum.pytamy.online. Raz mi to wyszło, ale to nic nie znaczyło. Takie rzeczy muszą być utrwalone, a nie jednorazowo użyte…

Podejście Admina @Szczerego. Na pewno miał dobre chęci, ale na odszyfrowanie jego maczkiem zwizualizowanej instrukcji, musiałbym przeznaczyć ze 20 lat.

1 polubienie

Nowy temat
Wpisz tytuł i wybierz kategorię
Kliknij w okno gdzie wpisujesz treść pytania
Wpis musi mieć minimum 3 znaki zanim wstawisz ankietę
Kliknij na trybik w pasku narzędzi nad okienkiem wpisu
Kliknij na “Utwórz ankietę”
Wpisz pytania sondy w oknie “Wprowadź opcje” (jedna linia na pytanie w sondzie)
Kliknij “Wstaw Ankietę”

1 polubienie

Ach, jak klikniesz na video z instrukcją na dole okienka po prawej stronie pojawi się takie coś:
28%20PM
Kliknij na ten kwadrat na prawo od słowa “YouTube” i będziesz miał video w trybie pełnoekranowym.

1 polubienie

Spróbuję obrazkowo:


Potem:
obraz

Przykładowe ustawienia ankiety (wstawiłem ją poniżej obrazka):

obraz

  • Opcja numer jeden
  • Opcja numer dwa (po enterze)

0 głosujących

2 polubienia

Korzystam z trybu ciemnego więc u Ciebie kolorystyka jest pewnie inna.

1 polubienie

Jak się złapie istotę zadziałania, to jest ona banalnie prosta.

1 polubienie

Już rozumiem problem: przed ankietą trzeba wstawić spację, nie może znajdować się bezpośrednio po innym tekście. Jeśli edytujesz teraz swój komentarz i dodasz spację po znaku zapytania, to powinno działać.

Przykro mi, @MistrzVarflock, ale ta Twoja wersja chyba nie chce mi działać.

  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Teraz jak widzę działa. Po prostu ważne żeby tuż przed ankietą nie było innego tekstu, wystarczy dać spację przed jej wstawieniem.

Edytując poprzedni wpis wkleiłeś kawałek tekstu więc przed “[poll]” i tak nie było spacji.

1 polubienie

Trochę zmieniłem Twój instruktaż, @MistrzVarflock, ale nie wiem, czy to tak ma być.

Jeszcze nie jestem pewny tej metody. To było na “uda się lub nie”

Mój błąd, muszę się poprawić: ankietę trzeba wstawić w nowej linii, nie wystarczy spacja. Czyli piszesz swoje pytanie, dajesz enter i dopiero wstawiasz ankietę.

2 polubienia

Pamiętaj o spacjach. Praktycznie wszystkie “wodotryski” jak emotki, video, ankiety itp wymagają spacji przed i po.

1 polubienie

Księdzem będę, jak mi się od niby tak prostego wstawiania ankiet nie pomiesza w głowie.

Naprowadzałeś mnie @MistrzVarflock

Sprawdzę jeszcze inaczej. Zadziała?

  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Jeszcze inaczej też zadziała?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

A inna odmiana też zadziała?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Miałeś, @Szczery_do_BULU, wyjątkowo cierpliwe podejście do mnie, tak że nadajesz się na nauczyciela.

1 polubienie