Jeżeli za klika lat sprzątaczka (z całym szacunkiem) ma zarabiać 4 tysiące, to ile będzie zarabiał wtedy nauczyciel?

Komuna (PRL) bis

2 polubienia

2015 – wystarczy nie kraść

2016 – nam się należało

2017 – Oni tez kradli

2018 – Oni kradli więcej

2019 – kradniemy, ale zgodnie z prawem

2020 – tak, kradniemy. I CO NAM ZROBICIE?

4 polubienia

Nauczyciele nie będą dobrze zarabiać, bo reprezentują inteligencję, czyli to czym PIS się najbardziej brzydzi. To prezes użył słowa “wykształciuchy” a teraz nieustannie podważa autorytet prawników, nauczycieli, lekarzy, wykładowców akademickich.
Dlaczego to robi? Bo w swej istocie, są to ludzie wykształceni, tacy którzy mogą krzyknąć iż coś jest absurdem i utopią. Dlatego prezes musi ich unieszkodliwić i zmienić na swoją modłę. Zegną kark lub zostaną zniszczeni jako grupa społeczna. Dominującą klasą narodu ma być “Tuman Pospolity Katolicko Narodowy”. Tuman ma na polecenie kąsać kogo mu wskażą i bić brawo wodzowi rewolucji oraz jedynemu obrońcy polskości…

I właśnie dlatego nauczyciel będzie zarabiał mniej niż robotnik najniższych kwalifikacji. Do zawodu nie mogą trafiać ludzie ambitni i myślący… bo same z nimi problemy…

8 polubień

Zarabiam mniej niż nauczyciel, pracuje więcej godzin, nie mam wiecznie wolnego tylko urlop od wielkiego dzwonu, muszę robić na kilka etatów, nikt mi za szkołę nie płaci, nikt nie honoruje mojego orzeczenia o niepełnosprawności, nikt nie dokłada do paliwa, nikt nie idzie ze mną w teren, nikt nie broni przed patologia… Jeśli coś się dzieje to jest takie ryzyko zawodowe.
Mimo iż zarobki mam do niczego i muszę orac jak typowy dzik za zoledziami to nie narzekam, nie marudzę, nie szukam dziury w całym. A dlaczego? Bo robię to dla dzieci które i tak mają gorsze życie, których nikt nie chce. Bo robię to z powołania. Nie strajkuje bo zawsze można zmienić pracę, jest wiele opcji wyjścia z sytuacji. Nie pochwalam tego co robi rząd i na wybory zawsze chodzę, ale nie godze się z tą niesprawiedliwościa, że nauczyciele to główny gwóźdź programu, który trwa już zbyt długo. Jest wiele więcej zawodów bardziej niebezpiecznych i wymagających… Ale nikt na nas nie patrzy.

8 polubień

4 polubienia

To właśnie napisałem, nie używając słupków. Wykształceni ludzie to koniec PIS. PRL wykształcił ludzi i oni skończyli PRL. Prezes wyciąga wnioski z tej lekcji: Dlatego dzieci będą się uczyć biblii i specjalnej wersji historii.

6 polubień

Niektórzy się zachowują tak, jakby każdy z tego wykresu na wykształceniu podstawowym głosował na PIS, a z wykształcenia wyższego każdy na PO… Jednak tak nie jest. Ciągle to prawie 30 procent z wyższym głosuje na PiS… Ale najlepiej zasłonić to gigantycznym poparciem wśród podstawowych i mówić to co się mówi…

1 polubienie

Kolejna trafna wypowiedź :relaxed:
Ja pozwolę sobie zapytać Was wszystkich , uważacie swoje pensje za wystarczające w stosunku do wykonywanej pracy ?

4 polubienia

To oczywiste, ale wielu tego nie jest w stanie pojac…

1 polubienie

Ja tam o żadnym powolaniu nie pisalam.

100% racji!

1 polubienie

Jeszcze na starym Pytamy byla kiedys podobna dyskusja. Zaczelam i ja. A to opier…ol dostalam! To teraz ja poczekam…

Ja tak nie uwazalam. Z reszta wystarczyly mi slowa kanclerza “gdyby pani pracowala na Zachodzie to bylaby ani czlowiekiem zamoznym”.

1 polubienie

Slusznie.
To tylko nieco mniejszy skandal od szykowanego kiedys drukowania kasy przez Leppera.
A to ze sprzataczka bedzie miala lepiej,nie ma nic wspolnego z tym co bedzie mial nauczyciel.Bo on bedzie mial GORZEJ.
Jak przy okazji obecnych manewrow.Prezydent Poznania przyznal nauczycielom jednorazowke “za strajk”,w wysokosci 400 zl.Ladnie z jego strony ale straty sa znacznie wieksze a proponowana podwyzka,jest na teraz i…skonczy sie w grudniu.Nigdy jeszcze nie slyszalem o takim kuriozum…
Wraca stare.Kazdy przejaw inteligencji pracujacej,jak mawial tow.Gomulka to trzeci gatunek czlowieka.

4 polubienia

Dziękuję Eva szczerze mówię co myślę :slight_smile:

Nie wiemy w jakim stanie będzie gospodarka światowa za 4 lata. Pewne jest tylko 2600 od 2019. Te 4 tyś to taki tylko trick pod wybory.

2 polubienia

O brawo!Teraz dopiero zauważyłem!

1 polubienie

Dokladnie. Każdy kto chce odnieść sukces w swojej dziedzinie musi się stale rozwijać i sam na własną rękę dokształcać , naszą pracą , ambicją i przebojowoscią możemy sięgać szczytów. Temat rzeka , a każdy swego koryta broni.

1 polubienie

Gorzej jesli tkwi w swej ciasnocie a splendory z nieba spadaja…

1 polubienie

@elsie , mamy przykład na forum , ilu z nas mieszka w innym kraju ? Czemu się tam wybrali ? Bo mieli większe ambicje i potrzeby , więc walczą o swoje.

2 polubienia