Jeżeli za klika lat sprzątaczka (z całym szacunkiem) ma zarabiać 4 tysiące, to ile będzie zarabiał wtedy nauczyciel?

Moja sąsiadka jest sprzątaczką i koordynatorką (cokolwiek to znaczy). Ma na rękę 7, czasem 8 tys.
Mąż jej jest świetnym glazurnikiem. Średnio te marne 8 tys do domu przyniesie.
Mają dwoje dzieci to dostają 1 tys (2x 500+).
Jakoś wiążą koniec z końcem :wink:

2 polubienia

O kurcze, to jej obniżą o połowę :slight_smile:

2 polubienia

Kiedy pensja minimalna dogoni średnią krajową to wszyscy bedą zadowoleni.

3 polubienia

@vera223
No w mojej okolicy to na start jest 2,5 tys netto w sklepie. Jednak z powodu braku ludzi nadgodziny są mile widziane choć nieobowiązkowe.
Z nadgodzinami 3 tys na rękę to nie problem dostać…

1 polubienie

No to ja jestem wyjatkiem; bo nie wyjechalam z Polski dobrowolnie w poszukiwaniu lepszego zycia

1 polubienie


Taki wykresik ( nie polityczny tylko matematyczny) o tym jak zmienialy sie zarobki w oświacie w stosunku do minimalnej i średniej.

1 polubienie

W okresavh bezrobocia pracowalam zawsze spolecznie, za darmo, zeby nie brac pieniedzy za nic.

Bo włądza odpuściła sobie nauczycieli. Liczy się twardy “target” - podstawówka+zawodówka+nieaktywni zawodowo. Oni nam wybiora włądzę jak nie pójdziemy gromadnie na wybory!

7 polubień

Bravo @ratatujka .lepiej chyba nie da sie tego opisac.
Nauczyciele zawsze byli uprzywilejowana kasta i nie chca tego stracic.
I robi sie z nich jozyszcza na sile.
Najpierw pokaz,ze jestes wart gych piemiedzy,potem sie o nie upominaj.
Bo faktem jest,ze czesc,nigdy nie powinna byc nauczycielami.

2 polubienia

Denerwuje mnie ta niesprawiedliwość i nigdy tego nie ukrywam. Nie nawidze takich podziałów ludzi na lepszych, gorszych i beznadziejnych…

1 polubienie

Bo kazdy jest do czegos stworzony,
Kazdy ma sw9ja role,swoje zadanie.
Wszyscy sa potrzebni.
I kazdego mozna zastapic.
Czesto ludzie bardzo modrzy,nie maja sily przebicia,nie daza do wladzy,wielkich pieniedzy.
Do wladzy natomiast czesto dostaja sie cwaniacy,ktorzy nigdzie indziej sie nie sprawdzili.
Dbajcy tylko o swoj tylek.
Ludzie tylko wspolnie moga wypracowac jlepsza przyszlosc,lepszy byt.
A do tego jest potrzebna i sprzataczka i ten smieciarz i kazdy inny pracownik,
Nie pravodawcy i politycy sa najwazniejsi,bez szeregowych pracownikow,szatych obywateli,oni sa NIKIM zerem,

1 polubienie

Dodam jeszcze,ze sa dwie kategorie takich oszolomow
Jedni dziela ludzi na,lepszych,gorszych i niepotrzebnych.
Inni chca ich w sadzic w te same ramki w z gory przygotowane schematy.

1 polubienie

No wlasnie! Jak Jula wyjezdzala to sama jej powiedzialam zeby nie wracala…

1 polubienie

W Polsce też można obecnie godnie zarobić !
Kierujących tramwajami brakowało. Gdy zaczeli dostawać 6-7 koła na rękę wakaty zniknęły !
Większość nowych motorniczych to kobiety…
Mowa o mieście gdzie nauczyciele mają 4-5 koła na rękę (miasto dopłaca)…
Gdy nauczycieli zabraknie zapewniam Was też im pensje podniosą…

2 polubienia

Rozumiem, ale nie kazdy chce byc motorniczym…

Juz brakuje. Zwłaszcza w przedszkolach. Niektore ( ku rozpaczy i zlosci rodzicow) pracują tylko do 15. Niektore latają wakaty nadgodzinami i łączeniem grup. Mozna wtedy lepiej zarobic ale kosztem zdrowia i… jakosci pracy.

1 polubienie

No wlasnie " i skonczy suę w grudniu" dzuwna rzecz

1 polubienie

Ja wciaz musze pytac czy rzeczywiscie tak jest bo mi sie to w glowie nie mieści…Ale tak jest!
Teraz porownaj to jak sobie samym,bezproblemowo i hojnie,lubią przyznawac premie za nic…
I wtedy jakos nikt nie dyskutuje o zawodzie posla :rage:

3 polubienia

@anon75849589 powiem Ci dlaczego sie wybralem.
Sprywatyzowali moj zallad i nagle sie okazalo,ze moja praca jest warta 1/3 tego,co kilka dni wczesniej.
Inni bogobojni pracodawcy,tez twierdzili,ze nie moga dac wiecej niz najnizsza krajowa(wtedy to bylo 600pln),pomimo ,pelnej torby’’ roznych uprawnien.

1 polubienie

Brakuje tez nauczycieli. Chcialam dac tu artykul, ale nie mam prenumeraty i mi sie nie wyswietla…

1 polubienie