Już się zakończył przyrodniczy program o Chile na TVP3

Program był przepiękny, genialny.

Ciekawe czy w Chile oglądają przyrodnicze programy o Polsce

1 polubienie

Jakby był dobrze wykonany, to byłoby co oglądać także z Polski, bo Przyroda piękną jest. W Polsce mamy wszystko, oprócz przemyślanego rozwoju.

1 polubienie

Pewnie ogladaja.
Wbrew pozorom w Polsce kreci sie sporo filmow dokumentalnych i sa tlumaczone na rynek hiszpanskojezyczny.
Ostatnio w tutejszej byl cykl o azylach Hitlera od pociagu Ameryka po Wilczy Szaniec nakrecony przez Polakow. Wczesniej cykl o Biebrzanskim Parku Narodowym i o polskich parkach i rezerwatach w ogole.
Nie ma co wpadac w kompleksy :wink:
Wszyscy mniej lub bardziej znajomi jak zarekomendowalam im wycieczki do Polski wrocili zachwyceni. Od Gdanska po Zakopane.
Czasem to patrzyli na mnie troche dziwnie co ja tu robie na tej polpustyni pod palmami, skoro moj kraj raki piękny :stuck_out_tongue_winking_eye:
Wytlumaczyc to tylko mozna faktem, ze zima w Polsce nie byli, a ja zimy to nawet na tutejszej szerokosci geograficznej nie cierpie.

2 polubienia

Kilka lat temu w Holandii był fajny reportaż o Puszczy Białowieskiej i żubrach.

2 polubienia

Cudze chwalicie, swego nie znacie.
A ironia losu, ze zeby żubrzą rodzine z bliska zobaczyc to po latach w ZOO w Jerez de la Frontera, bo jak bylam na szkolnej wycieczce w Bialowiezy ogladanie w zagrodzie bylo wstrzymane (jakas zaraza czy cos).
A ZOO bardzo fajne, polaczone z ogrodem botanicznym, niewiele gatunkow, ale wybiegi duze i organizacja pod potrzeby zwierzat nie ludzi.
I jescze jedna ciekawostka, gdzie tam hiszpanskim wilkom do naszych basiorow? Male to takie i nerwowe.

Jest ogrom wartościowych programów przyrodniczych o Polsce. Sam też znam calą Polskę nieźle, ponadprzeciętnie.

W TVP tylko Sport i przyrodę można obejrzeć. Tam jeszcze nie kłamią.

3 polubienia

A dolinę noteci znasz? Mieszkam niedaleko. Mam mieszkanie na przeciw jednego z piękniejszych pałaców z parkami. Moje okna z jednej strony wychodzą na piękny park.

2 polubienia

ale chyba nie ten?

1 polubienie

Nie, nie ten i nie zamek a pałac.

1 polubienie