Kapsuła czasu

Czy za ileś set lat coś po nas zostanie? Czy współczesne nam kapsuły czasu będą ciekawe dla przyszłych pokoleń?

Bardzo rzadkie znalezisko w Polsce. To fenomen na skalę światową (msn.com)

Koleżanko, ja nie zastanawiam gdzie zaczyna sie profanacja grobow a gdzie zajecie dla archeologa?

Bylam, bo mialam ta mozliwosc przy okazji remontow bardzo starych budynków gdzie fundamenty to jakas osada paleo byla?
Pomysly na kryminalistyczna ocenę swiata? Kwesria wyobrazni.
Co do kapsuly? One swoimi drogami chodza. Nazywałabys ten obraz kapsula czasu czy sweetfocia glodnego wedrowcy? akurat nie El Greco, bo wspnale operowall przestrzenią wizualna
A zmalowanie taiej ilosci ? Niekoniecznie chrześcijańskie bylo :joy_cat:

Ja też se zrobię kapsułę. W butelce po wódce umieszczę manifest

1 polubienie

:desert_island:moja osiemnastkę moich dwoch kolegow 19 zrobolismy czyszcac piwnice krewnych i znajomych krolika z surowca wtornego. Nie tylko flaszki standard pol litra by monopol PRL , ale sporo książek sie znalazlo. Nie pytaj kiedy to bylo. Kobiety to znaja z opowieści Tutanchamona :stuck_out_tongue_winking_eye::joy_cat::joy_cat::bowl_with_spoon:

1 polubienie

W czasie odrestaurowania zamku w Lidzbarku W. znaleziono nietypową kapsułę.Zawsze były takowe umieszczane w imię i przez włodarzy miasta - takie bardzo urzędowe.A tu nagle …znaleziono prywatny list od robotników.
W tym artykule nie jest w całości cytowany…
https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-list-w-butelce-znaleziony-w-zamku-w-lidzbarku-odczytany-najw,nId,1875150#crp_state=1

2 polubienia

No coz brakuje w tym wina, spiewu i win Tuska?
Oni tak na trzeźwo to zrobili?

1 polubienie

@Conradus Jeśli coś takiego napisali to super! Zwłaszcza: pomyślcie o nas jak będziecie to czytać.

1 polubienie

Ze wtedy umieli pisac?

Parę osób umiało a może i więcej ale się nie przyznawali bo ich przezywano od kujonów :wink:

1 polubienie

Nie wiem czy wiesz, ale tu jest naturalne srodowisko kujonow. Tylko ze z kowalastwem w kuzni ma byc tradycyjnie - konia podkuja i zęby wyleczą :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

Ludzkość z jakimś wisielczym upodobaniem i iście rosyjskim fatalizmem,“przewiduje” zagładę czy to atomowa czy humanitarna.Czy może nawet biologiczna…
I w takich okolicznościach kapsuła oczywiście miałaby racje bytu.
Moim zdaniem jednak nic tak dramatycznego się nie zdarzy.Zycie potoczy się w miarę podobnie do ostatnich lat i wówczas nie będzie to żadna rewelacja.Tym bardziej ze technika,odkrywczosc i cały ten tzw. postęp,tez zrobi swoje…Już dzisiaj mamy wszystko w zasięgu ręki.