Kara śmierci w Polsce. Tak czy nie?

nie ze wzgledu na pomylki sadowe, ktore wcale rzadkie nie sa.
natomiast robienie hoteli dla “bestii” to zdecydowanie przesada.
i podniesc kary za rcydywe, zwlaszcza w temacie przemoc domowa, napady, kradzieze, wymuszenia, obnizyc wiek, od ktorego mozna sadzic nieletniego jak doroslego.

2 polubienia

Ktoś może też przyznać się do nie swojego czynu, więc jak dla mnie trzeba udowodnić winę.

2 polubienia

Nie każdy zabił umyślnie , czasem silne emocje powodują , że działamy bez rozmysłu.
Dla przykładu : widzę jak ktoś morduje mi bliską osobę , wpadam w szał i popełniał zbrodnię.

2 polubienia

Ale wtedy to zabójstwo, a nie morderstwo, więc o czym my mówimy…
Gdy facet nakryje żonę z kochankiem, zabija ich oboje, wtedy jest to zabójstwo i idzie na 25 lat

Dlaczego osobie ktora zdenerwowana na kogoś wbije mu widelec w plecy a ofiara umrze to stawia się zarzut zabójstwa a gdy nie umrze to usiłowania zabójstwa… Przecież podczas takich kłótni w zdecydowanej większości przypadków nikt nikogo nie chciał zabić więc powinni być sadzeni za nieumyslne spowodowanie śmierci… Czy to nie jest logiczne? A wszyscy idą na łatwiznę i zarzut zabójstwa

Jak ktoś komuś wbija widelec w plecy podczas kłótni, to masz coś z głową i wtedy kaftan

Nie.
Około 10% wszystkich wyroków dotyka niewinnych. Policja i prokuratura próbując podnieść statystyki stosują niezgodne z prawem praktyki, byle tylko osadzić kogoś i mieć plus w statystyce.
Wolę opłacać komuś więzienie niż mieć na rękach krew niewinnego.

5 polubień

Więc rób miesięczny przelew zakładom karnym, a nie każ innym placic za morderców, tfu

To taki przyklad… Ale przeciez byla jakas sprawa ostatnio gdzie matka zaatakowała córkę i zostaje sadzona za usilowanie zabójstwa… A skąd oni wiedzą że chciała ja zabić nawet jeżeli zaatakowala ja nożem… Dlaczego usilowanie zabojstwa?.. Czasami mam wrażenie że lepiej to rozumuje niż te pseudo sądy i prokuratorzy…

Matka startująca do córki z nożem normalna być nie może, więc też kaftan lub na Syberię

Tak ale chodzi mi o to ze dlaczego ma postawiony zarzut usiłowania zabójstwa jeżeli nie chciala jej zabić napewno a po prostu była awantura itp… Takie proste prymitywne rozumowanie i stawianie złych zarzutow

Tak, to głupie, zamiast adt zarzutów powinni ja zamknąć w psychiatryku

1 polubienie

a w psychiatryku to niby tak taniej utrzymac?
zreszta 90% przestepstw uznanych za zabojstwo to morderstwa, tylko adwokat dobry…

2 polubienia

Chodzi o tym, by karać za morderstwa, by morderca bal się zabić

optymista, wiekszosc mordercow jest przekonanych, ze zlapac sie nie da. nawet tych seryjnych.
a pewnie o takich Ci przede wszystkim chodzi.
w tym przypadku dozywocie rzeczywiscie spraey nie zalatwi, podobnie jak pedofilow czy gwalcicieli - ale jak pisalam, dozywocie bez prawa wyjscia po ilus tam latach i nie w warunkach hotelowych.
ciasna cela i zarcia tyle co na przetrwanie.
proponuje obecny szpitalny katering.

2 polubienia

Jak zwykle debilna dyskusja. Jak zwykle przed wyborami pod mało wyrobionych wyborców. Jak zwykle bez sensu.
Kara śmierci w Europie jest stosowana tylko na Białorusi. Wystarczy?

1 polubienie

Można pójść dalej, tzn. zmusić odsiadujących wyroki do tego, by pracowali i zarabiali na swoje utrzymanie i na pensje osób z wiązanych z “obsługą” ich wyroków. Zmusić można w bardzo prosty sposób: “leniwi” faktycznie karmieni byliby byle czym i w bardzo skromnych ilościach.

3 polubienia

Skazanego napewno nie da się zmusić zgodnie z prawem do tego żeby zaczął na siebie pracować xd

1 polubienie

Owszem, masz rację ale zawsze można poinformować jego kolegów z celi, że powinni pracować więcej, bo muszą również zarobić na utrzymanie kolegi…
A poza tym, gdyby taki ktoś leniwy widział, co na talerzu mają jego pracowici koledzy i ile tego mają a co i ile on sam ma, to byłoby też dla niego jakąś zachętą do wyrażenia chęci do dobrowolnej pracy. Z tym, że moje rozważania są oczywiście czysto teoretyczne :wink:
No i najważniejsze: Jestem przeciwko karze śmierci.

5 polubień

no tak, bo w Rosji moratorium…