Kawa z kardamonem

Już w drugiej polskiej produkcji filmowej usłyszałem o kawie z kardamonem, a przecież w Polsce nie ma uchodźców z bliskiego wschodu, więc skąd kawa prawdziwie po arabsku? Nie prościej “ekspreso z bruszczetą” ? :smiley:

1 polubienie

A ja pilam z kardamonem! Kolezanka z Jordanii przywiozla (kardamon)… :grin:

1 polubienie

My w domu parzymy w tygielku z Jordanii, ale kawa i kardamon kupowana lokalnie :wink:
Kopi Luwak też leży w szafce, córka przywiozła oryginalną z Bali, ale gówien nie pijam :rofl::rofl::rofl:
Może po degustacji skocza (dla odwagi) kiedyś się zdecyduję… :wink:

2 polubienia

O rany, nawet po skoczu bym nie dala rady… :sweat_smile:

Troche Palestynczykow w Polsce studiowalo. A moze jeszcze pamiec pokoleniowa sprzed wojny? Kiedy wplywy orientu byly silne? Prawdziwa kawa po turecku to z tygielka i z dodatkiem kardamonu. W zasadzie Turcja i kraje Afryki Polnocnej taka parzyli.
A co do snobizmu na rozne dziwne “kuchnie” - jakos przez te 30 lat chyba w Polsce jeszcze spoleczenstwo nie dowierza, ze rynek zywnosciowy jest otwarty i robi rozne wersje pizzy, tarty, stosuje mniej lub bardziej egzotyczne przyprawy niekoniecznie zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem? Czasen z tych eksperymentow wychodza calkiem fajne rzeczy, wiec czemu do kuchni pakowac polityke? Polityka niesmaczna.

1 polubienie

Polityki to nie da rady strawic!

1 polubienie

Kawa jak kawa , zobaczcie o jakim smaku kupiłam zieloną herbatę liściastą

2 polubienia

Zielona smakowa cytrusy, inne owoce, imbir, cynamon wanilia etc to popularna tutaj propozycja.
Tyle, ze zwykle jest na smyczy nie lisciasta.
Lisciasta to albo w angielskim, albo chinskim sklepie. Chinska to taka polzielona z kwiatkami jasminu, schlodzona swietna
na lato.
Z hibiskusem tez zacna.
Ja prawie nie pije kawy, ale herbata nadrabiam…

2 polubienia

Do kawy tylko lyzeczka cukru,
Espresso nie bardzo smakuje,bez cukru,gdyz to jest wlasciwie esencja kawy,dobrze zrobiona,jest az gesta.

2 polubienia

Pije taka od dawna,
ale roznicy nie zauwazylam w smaku
Tylko lagodniejsza, zwlaszcza gdy ktos ma wrazliwy zoladek

1 polubienie

Ostatnio poprosilem,zone,by zrobila taka polska kawe parzona w szklance.
Jessu,myslalem,ze serce mi wyskoczy,po kilku lykach.
Nigdy wiecej)))

2 polubienia

Nie przepadam za owocowymi herbatami , ale zielona o smaku truskawki w śmietanie to u mnie w domu nowość , jest smaczna.

1 polubienie

Lubie ziolowe herbatki,ale takich wynalazkow,nie pijam.
Truskawki w smietanie zjem z mila checia.
A herbata ma byc herbata,kawa,kawa,

2 polubienia

A ja toleruje wylacznie owocowe… :joy:

1 polubienie

Rzadko pije herbaty , kawa i niegazowana woda u mnie króluje i herbatki ziołowe.

2 polubienia

Pije dwie,trzy kawy dziennie,ale to w sumie jest moze 90ml.
Herbatki ziolowe uwielbiam,wode naturalnie gazowana.

1 polubienie

Mi ostatnio bardzo smakuje kawa z odrobiną Metaxy. Kawa czarna z ekspresu, z łyżeczką cukru i metaxą w ilości ok. 1.-2 łyżek. Pycha. Herbaty nie pijam. Kawę w ilości ok 8 kubków dziennie i wodę lekko gazowaną.

2 polubienia

Czyli kawa po wiedensku,
Uwazaj na serducho.

1 polubienie

U mnie kroluje kranowa!!! :slight_smile:

1 polubienie

Jeszcze się nie odważyłam jej pić :wink:

1 polubienie