Kijek czy marchewka?

Przeniosłam na ramię :grin:

4 polubienia

Hahaha…! Świetny :grin: Jednak kopię mogłabyś nam zostawić :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeszcze nie świetny bo dopiero po pierwszej sesji. Ale będzie świetny :grin:

2 polubienia

No masz,masz już.

Dzięki. Obawiałem się, że zamierzasz zmienić i ja nigdy tych żagli nie skończę :smirk:

2 polubienia

Haha o kuzwa :grin:

3 polubienia

Marchewka zdecydowanie, bo wtedy mam więcej pozytywnej energii. Ta negatywna jest potrzebna tylko na chwilę, w chwili mobilizacji, a na dłuższą metę osłabia.

3 polubienia

Długi gruby kij

1 polubienie

Niekoniecznie na tym, by oferować obiecanki-cacanki. To domena polityków.
Wystarczy pochwalić - to działa :slight_smile:

4 polubienia

Ale czy to jeszcze marchewka?

1 polubienie

Tak. Pochwala, to też marchewka.

3 polubienia

Złoty środek jest skuteczny. Marchewka przeważa i powinna być eksponowana bardziej… ale myśl o kiju motywuje tych, którym marchewka za mała…

Kto był na studiach ten widział: Niby każdy chce zdać i dostać marchewkę czyli stopień naukowy… ale w sesji jak się presja czasu i groźba niezdania pojawia… to się mniej pije a więcej uczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

I tu Cię poprę na swoim przykładzie, bo jak mi czasem bat nad łbem zawiśnie, to ja nagle bardzo kreatywny się robię.

2 polubienia

Nie, marchewka ma skłonić do działania czyli występuje przed a nie po wykonaniu zadania. Otrzymanie pochwały zamiast obiecanej marchewki nie zawsze daje satysfakcję. Chyba że marchewką będą słowa: Zrób to a cię pochwalę.

3 polubienia

Wszystko jedno, byleby obietnica została dotrzymana… :wink:

2 polubienia

Pewnie masz rację ale na mnie bardzo działa również po wykonaniu zadania. Słowa: “jejku ale pyszną zupę ugotowałaś” lub “o matko ten ząb wygląda jak mój własny” sprawiają, że następnym razem staram się jeszcze bardziej.:blush:

3 polubienia

To prawda. Pochwała dopinguje, jest jedną z lepszych metod manipulacji :wink:

3 polubienia

Wiem ale i tak daję sobą w ten sposób manipulować.:blush: I nic na to nie poradzę.:wink:

3 polubienia

Słusznie. :slight_smile:
Ciągle jesteśmy manipulowani albo manipulujemy nawet nie uświadamiając sobie tego. Dlatego jestem za tak pozytywną manipulacją.

3 polubienia

Zdecydowanie marchewka!!!

Zwlaszcza gotowana bardzo lubie

2 polubienia