Klawiatura smartfona zaczyna żyć własnym życiem

Klawiatura albo nie działa, albo “samodzielnie” używa przycisku " wstecz". Czasem też “biega” po stronie internetowej i klika gdzie popadnie. Resetowanie systemu pomaga tylko na krótko. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

2 polubienia

Ja to podejrzewałabym, że to jakiś wirus tak rozrabia i zaniosłabym do naprawy, ale to ja. Nie jestem znawcą ani specjalistą. :slightly_smiling_face:

Smartfon to tylko taki chwyt marketingowy, przez który płacisz kilkaset złotych za Chrome’a lub nawet nie daj Boże za microsoftowego odpowiednika którego nazwy nie pamiętam, doczepiony do telefonu takiego jak Nokia-cegła sprzed 20 lat, tylko szybciej się psującego i nie mieszczącego się w kieszeni. Wykorzystaj sprzyjającą okazję i ciepnij go w kąt… :wink:

@Wabbit Ja, dobra! Ciepnę! Po co mi w sumie ten szatański wynalazek!

1 polubienie

Ekrany dotykowe sie zuzywaja.
A smartfon nie przegrzewa Ci sie ostatnio?s

Ja bym to zrobił dla zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, ale powody religijne też ujdą… :wink:

Zainstaluj inną klawiaturę

@Devil To wygląda bardziej na problem z ekranem…

Digitizer siada.

@anon18020312 Co to jest digitizer? :thinking:

Wyświetlacz smartfona składa się z 3 warstw. Szybka ochronna, digitizer(to własnie odczytuje gdzie masz paluch i sama warstwa wyświetlacza. W wielu serwisach potrafią np sam digitizer albo samą szybkę ochronną wymienić. W starych smartfonach digitizer był oporowy czyli trzeba było troćkę przycisnąć wyświetlacz by zadziałało. Obecnie jest pojemnościowy dlatego rysiki obecnie są zupełnie inne. I aby w rękawiczkach obsługiwać smartfona muszą być to specjalne rękawiczki. Wracając do tematu digitizer to warstwa wyświetlacza dzięki której smartfon “wie” gdzie dotykasz wyświetlacza.

1 polubienie

Ktoś przejął kontrolę nad twoim pulpitem klawiaturą :rofl:

1 polubienie

Spróbuj wyjąć telefon z pokrowca / obudowy i sprawdź czy nadal się źle zachwuje…

1 polubienie

Oddać wolność klawiaturze!

2 polubienia

@anon18020312 Czyli wypadałoby wymienić ekran?

1 polubienie

No i nie czytałaś. Da się tylko digitizer. Chyba że to egzotyczny smartphone.