Knedle ze śliwkami problem

Robicie czasem knedle ze śliwkami? Znalazłam śliwki w zamrażarce i postanowiłam spożytkować. Niestety robiłam już dwa razy wcześniej te kluski, niby wg przepisu, ale z niewiadomych przyczyn ciasto się rozpada. Co robię nie tak? Może to wina ziemniaków…:thinking:

2 polubienia

Powinnaś mieć kartofle na sałatki i do zup. Czyli takie, które się nie rozsypują. Np irga wg mnie się nie nadaje…

1 polubienie

Tego nie wiem ale…Znalazlem w zamrazarce szynke,zbitą na kamien i nawet jej nie pamietam…
Wiem ze wiejska byla bo mamy takich znajomków.Ale czy zdatna do spozycia?
Moj odwieczny dylemat…

1 polubienie

Najlepiej spytać Czechów, bo knedle wszelakie to ich narodowa potrawa. Jadałem to i z owocami albo mięsem i te rzeczone knedle z wyglądu przypominały mi bułki.

1 polubienie

Gdy odmrozisz i nie będzie śmierdzieć albo się poruszać, to można spożyć. :sunglasses:

3 polubienia

Jak odmrozi to nie da rady spożyć: bydlę ucieknie! :sweat_smile:

3 polubienia

Walne ja najpierw na jajecznice.W tym akurat jestem mocny.Najwyzej posiedze na kiblu.Mam teraz wolne :wink:

1 polubienie

Wolne w robocie, wolny stolec… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

@elsie Tylko jak się kupuje kartofle w warzywnym czy na bazarku to nie ma i formacji o odmianie… Czasem tylko w marketach jak ziemniaki są paczkowane jest jakieś info…

1 polubienie

@collins02 Jeśli po rozmrażaniu będzie pachnieć normalnie to ja bym zjadła

2 polubienia

Polowa poszla dzisiaj na jajecznice.Jakos żyje :wink:
Zobaczym za godzine :rofl:

3 polubienia

Ja bym zrobiła kompot zamiast knedlii :slight_smile:

Napisałeś to do wolnego strzelca?:slight_smile:

Walne zgromadzenie, walne posiedzenie… :stuck_out_tongue_winking_eye: bo cię zaraz walnę … :sweat_smile:

2 polubienia

Nie znam się. Jadam u matki.

Ja robie knedle z maki ziemniaczanej i ziemniakow w proszku b(ewentualnie z ziemniakow “mączystych”)
Zawsze sie udaja!
A ziemniaki w proszku sa teraz u nas niestety lepsze niz te kupione(nawet jezeli te kupione sa bio), bo od tych kupionych ostatnio mam dolegliwosci zoladkowe
Ziemniaki sa roznego rodzaju, Ale glownie podzielone na te twarde salatkowe (te nie nadaja sie na knedle!) czyli nasze festkochend oraz tak zwane mączyste i te ostatnie uzywa sie na knedle i o takie pytaj
Ale w Polsce ziemiaki sa super - jak jestem tam to jem ogromne porcje.

@elsie
Odwrotnie. Brat wlasnie robil takie i byly kleiste, niezbyt smaczne. Lącznikiem jest maka ziemniaczana nie ziemniaki

1 polubienie

Ano właśnie, z tym problem…

Aha…

@ata-ata znalazłam przepis z większością ilością mąki ziemniaczanej wypróbuję

1 polubienie

@waranzkomodo
Jak nie wyjdzie to sprobuj tylko z maka ziemniaczana i ziemniakami mączystymi moze