Kobiety XX wieku

Która dzisiaj robi na Was najwieksze wrazenie?
Z którą poszedłbyś/poszłabyś na piwo?[może być kawa lub wino-juz raz mnie skarcono za to :roll_eyes:] :roll_eyes:
Swój wybór 2 kobiet,uzasadnie za jakiś czas…Moze z kimś bedzie mi po drodze? :wink:

1 polubienie

Przeciez wiadomo… Maria Curie Sklodowska.
Z drugim miejscem mam klopot, ale piwo lubie to moze byc wiecej na podium?

4 polubienia

Mam zupelnie inne tego widzenie ale ok.
Pani Maria jest u mnie blisko topu.

1 polubienie

Wiek XX obfitowal w charyzmatyczne postaci plci żeńskiej. Niekoniecznie laureatki nagrody Nobla. Wypadaloby jeszcze okreslic dziedzine? Nauka, sport, sztuka? Nigdzie nie mialyby szans gdyby nie sufrażystki. Te prawdziwe.

Można i tak.Ale ja odwoluje sie do upodobań.Stąd wzmianka o piwie.Poza tym,nie wszystko potrafie ocenić i chyba nikt nie potrafi.
Wiec jest to i pozostanie,subiektywne.

1 polubienie

Alez ja subiektywnie, prakuzynką na piwo bym poszla :wink:

Z XX wieku? Chętnie poszedł bym na piwo z Margaret Thatcher mimo że raczej mogła by być moją babcią. 2 kobietą była by Ewa Wachowicz.

2 polubienia

Janis Joplin, Margaret Thatcher.

2 polubienia

Juz nie mam czasu ale…Margaret Thatcher zdecydowanie.Oraz,a moze przede wszystkim,Gertruda Bell

1 polubienie

Gertruda Bell. Ciekawa osoba. Irak ma coś jej do zawdzięczenia.

2 polubienia

A ja Twoim ojcem, młodziaku… :stuck_out_tongue:

Krystyna Pawłowicz

Wyglada na taka, ktora moze… sie napic. Mase ma.

1 polubienie

Szczerze to nie wiem…Wrażenie robią na mnie osoby żyjące,te,które znam osobiście .

2 polubienia

Od dluzszego czasu jestem pod jej wielkim wplywem.Podziwiam! A Irak na dobrą sprawe,zawdziecza jej wszystko.I samo istnienie,takze.

2 polubienia

To kup sałatkę i zasuwaj do niej. Tylko uważaj, bo na niewyżytą silnie wygląda. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Z kolegi @Devil ryzykant.

1 polubienie

Najpierw ryzykant, a następnie bzykant… :crazy_face:

Nie zazdroszczę koledze @Devil Ale patriotyczny obwiązek spełnić będzie musiał. :joy: :rofl:

1 polubienie

To mamy calkowicie inne podejscie.Dla mnie liczy sie wlasciwie tylko przeszlosc bo to z czym kobiety musialy sie zmagac na poczatku wieku az po lata 60-te,jest aktem wielkiego heroizmu,ma w sobie niezwykla jakosc i stanowi wrecz symbol i to na wieki,przelomu jakiego dokonaly.
Wspomniana G.Bell,M.Sklodowska,Diane Fossey,Karen Blixen,W.Tierieszkowa,Jane Goodall,M.Thatcher
Poza tym, uwazam ze potrzebny do wlasciwej oceny jest dystans…A to wymaga czasu.

3 polubienia

To prawda. Choć zrobili to wspólnie z mężem, ale to niczego jej nie umniejsza.

1 polubienie