Kogo gryzą komary/komarzyce?

Wg mnie, osoby mięsożerne i rybożerne. Gdy pracowałem całe lata na 3 zmiany przy wytwarzaniu prądu, i w grupie współpracowników czekaliśmy na autobus pracowniczy, koledzy nie mogli się opędzić od tych owadów, a mnie w ogóle nie gryzły.

1 polubienie

Mnie nic nie gryzie. Chyba że ponure myśli czasem

2 polubienia

Ponure myśli są destrukcyjne dla zdrowia. Znam na to dużo środków, w tym mój dzisiejszy wpis o o.Pio.

1 polubienie

Ja też nam. Dwa konkretnie: alkohol i zioło

2 polubienia

Bardzo ich nie polecam. Dodatkowo alkohole szkodzą wątrobie, drugiemu - obok Serca - najważniejszemu organowi dla naszego zdrowia.

Komary nie gryzą, tylko wysysaja krew. A co do miesozernosci: widziałem jak komary obsiadly konia, ktory miesa przeciez nie je

3 polubienia

Użyłem potocznego wyrażenia z tym gryzieniem. Padły koń może być zdrowym pożywieniem dla komarów/rzyc, podobnie jak nieprawidłowo odżywiający się ludzie.

Nie prawda, że częściej atakują osoby z grupą krwi “O”, przykładem jest mój mąż. Mnie kochają, a mam grupę “A”.

1 polubienie

Pojedyncze przypadki są niezbyt miarodajne dla uogólnień i statystyk.

1 polubienie

Moja mama ma “O” i też jej nie żrą :grinning:

1 polubienie

Mnie teraz też jakoś nie gryzą, niezależnie czy byłam mięsożerna czy roślinożerna jestem. Spadek zauważyłam odkąd mam koty, które zwyczajnie polują na wszelkie owady: muchy pająki, komary, ćmy.
Gdy jestem poza domem różnie to bywa.

1 polubienie