Kolejny odcinek Historii na szybko ... Wiem, że już 5 dni ma, ale mnie tu trochę nie było :/ Doszliśmy do 1410 roku, ale samej bitwy pod Grunwaldem jeszcze nie omówiliśmy

Nie spotkałem w necie. Może i gdzieś są?

1 polubienie

Takie opracowania zwykle dostepne sa dla zainteresowanych tematem i pewnie w prenumeracie.
Jakbys podal autora czy osrodek badawczy to moznaby poszukac.

1 polubienie

Nie mogę podać bez zgody uczonych. Taki miałem warunek dostępu. Ja to po starych znajomościach wydębiłem. Mam swoje wejścia. Ale wiem, że książka, takie kompendium się ukaże, Ale nie wiem kiedy.

2 polubienia

A jakich królów z dynastii Jagiellonów uważasz za najlepszych ?

Kazimierz Jagiellończyk,

1 polubienie

I tylko go ?

Z Jagiellonów, tak.

1 polubienie

A jego największe osiągnięcia ?

Mam godzinę pisać?

1 polubienie

Wystarczy w telegraficznym skrócie :slight_smile:

Nie wystarczy.

1 polubienie

To będę musiał poczekać na historię na szybko :slight_smile: … Tak, tak … Wiem, że też nie wystarczy :wink:

1 polubienie

To widzę, że Kazimierz IV Jagiellończyk był zaraz po Władysławie III Warneńczyku co mu głowę pod Warną odcięli… Czyli z kompletnej nieprzewidywalności wpadliśmy pod dobre ręce :slight_smile:

1 polubienie

Ale na przydomek Wielki ten Kazimierz Jagiellończyk mimo wszystko nie zasłużył :slight_smile:

A z kim prowadził głównie wojny ? Z Zakonem Krzyżackim ? Z Rosją też ?

@anon52897632
a znasz niemiecki? Bo w tym jezyku czytalam kiedys dosc dobry dokument o Hanse moze bym mogla to gdzies znalezc?

1 polubienie

Nie znam :confused:

1 polubienie

@okonek
W necie w miare wiarygodne znalazlam tylko po niemiecku

1 polubienie

@anon52897632 Wyszperaj w kategorii; - historia, mój elaborat o wojnie Jagiellończyka z Krzyżakami. Tytuł tego: Nieznane powszechnie nr

2 polubienia

Kiedyś tam wyszperam :wink:

1 polubienie

@anon52897632
@birbant to bardzo dobre zrodlo wiadomosci historycznych !!!
Bo poza tym to co pisza po polsku w necie na temat Niemiec, historii i kultury to na ogol nie warto brac pod uwage

1 polubienie