Kolejny odcinek Historii na szybko ... Wiem, że już 5 dni ma, ale mnie tu trochę nie było :/ Doszliśmy do 1410 roku, ale samej bitwy pod Grunwaldem jeszcze nie omówiliśmy

W necie, to wielu przypadkach i tego, co o historii Polski piszą, też nie należy brać pod uwagę. A o Niemczech już takie brednie tworzą, że głowa mała się robi.

2 polubienia

@birbant
Niby w necie mozna znalezc wszystko. Ale jak to jest zludne przekonalam sie po raz ktorys dzisiaj kiedy przygotowywalam pytanie na jutro
Znalezc dobre wykonanie arii operowej i do tego dobre nagranie graniczy wrecz z cudem - stracilam na to trzy godziny(!) i ma sie to nijak do tego co ja ogladalam na zywo, transmisji z MET albo oryginalnych plyt - choc staralam sie wybrac najlepsze

2 polubienia

Jezyk używany w Hanza byl i jest specyficzny. Jak muszę to i do dwóch policzę i poczekam na czasownik określający akcje. Będący uzaleznieniem od uzytego na drugim miejscu
Co do źródeł? Tłumaczenie jest prawdziwe lub dobre. Większość wybiera dobre

1 polubienie

Nie do końca zrozumiałem twój komentarz :slight_smile:

Myślałem, że międzynarodowym językiem w Europie była jeszcze łacina :wink:

I na myśleniu sie skończyło :rofl:
Jakby tu nas na forum zamknięto w klatce to pierwsze stulecie byłoby definiowaniem pojęć, sposobu zapisu i akcentowania. Być moze piwo przyspieszyło by proces
Chińskie krzaczki, rumunski zapis, arabski czy hebrajski
Kur… I tak ręce od rozmowy rozbola

1 polubienie