Komu wierzyć?

https://www.szlachetnapaczka.pl/raport-o-biedzie/
A przecież jest 500+, wyprawki, bezrobocie tylko 5%, 13-tki.
Skąd bieda?

2 polubienia

wymagania rosna…

2 polubienia

Biedni na życzenie? Coś w tym jest.
Pracowałem 2,5 roku w mops jako pr. socjalny. Ludzie nie potrafią oszczędzac i gospodarować. Wszędzie są zwierzęta, używki. To kosztuje.

Bieda zagraża głownie seniorom i niepełnosprawnym. Niskie emerytury + choroby. Reszta moim zdaniem jest biedna z wyboru, z powodu wyuczonej bezradności i cwaniactwa.

4 polubienia

To jest właśnie paradoks rozdawnictwa - nie zmniejsza biedy.
W Polsce od czasów wprowadzenia 500+ strefa biedy nawet się powiększyła, ale rząd Ci tego nie powie, po cichutku opublikuje dane GUS, a kurwizja krzyczy o innych rzeczach.

8 polubień

Bo nie daje się ryby, powinno dawać się wędkę. Kto ją dobrowolnie odtrąca, sam sobie winien.

5 polubień

Odwieczny problem pomocy społecznej. Zasiłki i nic poza tym. Kontrakty socjalne to pic na wode. Byle wydać unijny hajs na kursy.

Tylko jak takich leserów aktywizować?

1 polubienie

Moja siostra pracowała w MOPS, w dużej wsi. Tylko brać, o pracy mowy nie ma. I nie muszę Tobie mówić, na co szła większa część tej kasy.

3 polubienia

kijem bambusowym po pietach…
chyba?

Tylko na wsi ludzie jakoś lepiej sobie rade dają. Złote rączki, prace sezonowe, sprzedaż owoców leśnych, wypady na targ, złom.
Miasta są wymagające. Trzeba miec maturę, doświadczenie, prawko

Przestano dawać im kasę, dostawali tylko przedmioty i jedzenie plus ubranie i środki różne. Sprzedawali to za pół ceny i na wino było.

1 polubienie

Tak jak przypuszczalam odezwa sie glosy, ze sami sobie winni
A pomaga sie tym co umieja ladnie plakac

1 polubienie

Z moich obserwacji bieda bardzo dotyka emerytów i rencistów.
Gdy dojdzie utrzymanie się z jednej emerytury to często robi się tragicznie. Sama to widziałam u mojej babci, gdy została wdową, a nie miała najniższej emerytury, bo trochę ponad 1800zl.

3 polubienia

No wiesz, bieda, biedzie nierowna… Artykul mi sie nie otwiera: to dopiero bieda!

Link jest do strony organizujacej zbiorki, a dotyczy tego

1 polubienie

To sie otworzylo, dzieki :heavy_heart_exclamation: