Koronawirus już u nas!

Poza Chinami to dopiero się zaczęło.
A podawali, ze ten, SARS i MERS to ta sama rodzina wirusów, ten ma ok. 60% struktury wspólnej z SARS, w praktyce chemii organicznej to raczej nie mozna mowic o mutacji
To jakbyś powiedziala, ze człowiek pochodzi od małpy :upside_down_face::grinning:
Rzad otworzyl strone informacyjna z biezacymi danymi i odpowiedziami na najczesciej zadawane pytania.

3 polubienia

:joy:

2 polubienia

Naczelna rada lekarska wnioskuje o odwołanie wszystkich imprez masowych… z powodu wirusa, którego u nas nie ma?

4 polubienia

Baaardzo dziwne :wink:

1 polubienie

Wszystkich imprez? Wesel, koncertów, dyskotek, spektakli teatralnych? Bez żadnego przypadku zdiagnozowanego? I to nie politycy… a lekarze.

A w mediach jesteśmy jedyną wyspą zdrowia

4 polubienia

I to bardzo ilościowo, bo tak naprawdę:
Coronavirus 2-3 %, grypa 0.1%

3 polubienia


Mamy chyba barierę, albo jesteśmy narodem wybranym :wink:

6 polubień

Nie mamy. W Szczecinie jest osoba chora, ale z jakiegoś powodu informacji o tym nie ma.

1 polubienie

Bo My musimy być silni i zdrowi,
choćby na skrobi, choćby na skrobi,
Bo My musimy być dziś mniej pazerni,
roślinożerni, roślinożerni.

Nam polędwica oraz schab,
nie smakuje tak jak szczaw.
(Zenon Laskowik)

4 polubienia

Zresztą nie ma też w Rosji i Turcji…tam gdzie władza trzymana jest mocną ręką.

2 polubienia

Reksio jest roślinożerny :slight_smile:

2 polubienia

:grinning:

4 polubienia

to u Ciebie albo zdrowsi albo lepiej lecza.
u nas podali
cyt.
La tasa de mortalidad de la gripe estacional en España fue del 1,2% la última temporada con datos disponibles, el otoño-invierno de 2018-2019. La letalidad del coronavirus es de entre el 2% y el 4% en Wuhan; y del 0,7% fuera de la ciudad China origen del contagio.
w tlumaczeniu umieralnosc na grype w Hiszpanii 1,2% w ostatnim sezonie - dane dotycza lat 2019-2019, (tegorocznych jeszcze nie ma, bo sezon w rozkwicie) a koronawirus 2-4% w Wuhan i jak na razie 0,7% poza (nie wiem jak wplynelo to co dzieje sie we Wloszech, bo to dane szacunkowe z wczoraj.
jakbys nie liczyl, wolalabym sie w tych pojedynczych procentach nie znalezc.
cudow nie ma, chorych poza Chinami dopiero zacznie przybywac.

2 polubienia

@Bocca-Lupo
Mam jeszcze inne zdanie na ten temat:
Po prostu informacje nie sa podawane do ogolnej wiadomosci

4 polubienia

zaskakujace - Polska i Ukraina narodami wybranymi?
bo Rosja to na pewno, tam nawet Lenin ciagle zyje.

4 polubienia

Uwaga! Uwaga!
Niedawno widziałem koronawirusa, jak go dwóch żydów na drągu gdzieś niosło… :sunglasses:

6 polubień

koszerny byl?
ten koronawirus, bo jak bez lusek lub parzystoczułkowy to podpadli dobremu Jahwe

3 polubienia

A może to byli Cyganie? Ciemnawo było, a ja słaby w oczach.

2 polubienia

w Łodzi jest jakaś chora. Wczoraj były informacje ale nie na największych portalach chyba …

1 polubienie
2 polubienia