Koronawirus rośnie w siłę

Wiesz co, te liczby są powalające. Ale mogę być debilem z rachunków… A kto to jest prof. Simon? PS już wiem.

@elsie A może to.miał być Simon: Klik

1 polubienie

I to jest wlasnie rodzaj informacji ktorej nigdy sie nie dowiesz z mediow.Nie w rzetelny sposob.Wystarczy ze sa to media sklocone z danym rządem.
I w drugą strone.Jak posluchasz tych co rzadzą,beda sie chwalic…
Troche doczytalem i przyznaje ze sytuacja zmienia sie bardzo szybko.I co dziwne,bardziej na polnocy niz na poludniu Włoch…

@collins02 Możliwe, że ich jakoś sprawdzili, tylko nie podają tego nigdzie, żeby nie siać paniki. Wirus to wspaniała pożywka dla mediów: które kochają takie akcje…

2 polubienia

Taki piłkarz może już mieć w tym wieku mocno wyeksploatowany organizm. Ciągłe kontuzje, przeciążenie treningiem itd. Sport to zdrowie, ale nie sport wyczynowy.

I za badanie zpłacic 500,00…

Tak

@waranzkomodo
:dizzy_face:
Nikt sie nie zainteresowal, nie zbadali ich???
az trudno uwierzyc

1 polubienie

@collins02
No to mam falszywe wiadomosci tutaj albo nieaktualne

@ata-ata Tak mówili w radio, w przeglądzie prasy… Podobno nikt… Redaktor cytował “Rzeczpospolitą” znalazłam artykuł:Klik

1 polubienie

Jesteśmy narodem wybranym i wirus nas omija xd

1 polubienie

@collins02 Podobno wszystkie ofiary wirusa we Włoszech były starsze i chore. Średnia wieku 62 lata: inne choroby współistnieniejące w tym nowotwory:

Wirus we Włoszech - Klik

To, ze akurat na polnocy Wloch? Wyglada na to, ze jak zwykle duze skupiska ludzi sprzyjaja rozprzestrzenianiu sie drobnoustrojow.
Wyglada, ze biedne te Kanary, jeszcze nie otrzasneli sie po najwiekszej od polwiecza burzy piaskowej zwanej calima, zawieszenie lotow, to im sie Wloch z koronawirusem trafil i duzy hotel poddany kwarantannie. Gdyby nie okolicznosci, to dwa tygodnie wiecej wakacji? Hotel ladny.
Wyglada na to, ze od czasow epoki kamienia lupanego lepszej metody jak kwarantanna nie wymyslono.
Ale zastraszajaca jest ilosc falszywych i czesto bezsensownych informacji w necie.
I wiekszym problemem sa w tej chwili strajki sektora rolniczego - nie tylko blokowanie drog, ale niekontrolowane migracje strajkujacych.

1 polubienie

Co do rozwleczenia potencjalnej zarazy to teraz cwaniaki od niekontrolowanej migracj sami portkami trzesa.
Ten akurat to wyjatkowo szybko sie rozprzestrzenia, ale wiekszym wrogiem w takich sytuacjach jest panika niz sama choroba.
Prawdopodobienstwo zlapania zwyklej grypy jest wieksze niz chinskiej.
A przepychanki slowne czy to epidemia czy pandemia? Moze wyslac ich do Chin albo Iranu gdzie teraz sie zaczyna, niech sprawdza na wlasnej skorze? A raczej plucach?

1 polubienie

Dziś słyszałem że Włosi tak chorują bo żyją w wielopokoleniowych rodzinach. Wszyscy na kupie. Jak Polacy kiedyś. I że średnio dbają o higienę.
Dziwne. Myślałem że Włosi są inni.

1 polubienie

Nie wszyscy żyją na jednej kupie.
Mieszkając osobno bardzo często się odwiedzają, nie ma dnia, żeby synek nie zajrzał do mamusi :wink:
Starsi nie dbają o higienę, bo u młodych tego zjawiska nie zauważyłam.
W Polsce starsi ludzie też się nie myją

3 polubienia

“nie ma dnia, żeby synek nie zajrzał do mamusi”
:innocent:

3 polubienia

Tymczasem w moim miasteczku takie coś:

:worried::astonished::grimacing::mask::face_with_thermometer:
Mają być w domach. Nie lepiej byłoby w szpitalu?

4 polubienia

Zawodnik 3 ligi wloskiej.

1 polubienie

Jak dla mnie mega przesada, mnie ten wirus przestał interesować, kiedy ogarnęłam, że ok, szczepionki nie ma, ale:

  1. Mam bardzo znikomą szansę się z nim spotkać.
  2. Mój organizm jest w niezłej formie, jestem zdrowa itd., więc szanse, że bym na niego umarła są jeszcze mniejsze, chyba prędzej bym nawet nie zauważyła objawów zarażenia :wink:
2 polubienia