Korzysta ktoś jeszcze z klasycznych wież lub gramofonów?

Czy już wszędzie tylko yt, bluetooth i spotify/deezer/tidal?

1 polubienie

No co za pytanie…
Oczywiscie!W dodatku 4 miechy temu dokupilem wieże po okazji w Anglii.
Muzyki slucham z plyt i nigdy inaczej nie bedzie.YT pozwala uzupelniac wiedze ale to wszystko…

4 polubienia

Widzisz różnice w jakości muzyki cyfrowej i takiej na winylu albo CD?

Chyba: słyszysz?
Różnica jest na pewno. A ja robiąc ostatnio porządki w starym mieszkaniu znalazłem kilkadziesiąt płyt winylowych, głównie polskich z lat 70 i 80. Żeby tak było jeszcze na czym tego posłuchać!

6 polubień

Właśnie kupiłem sobie wieżę Technicsa z lat 90 i ciągle słucham na niej muzyki :grinning:

4 polubienia

Przede wszystkim,nie uzywam sluchawek!
Wazny jest odpowiedni rozstaw glosnikow w odpowiednim pomieszczeniu.I wtedy slychac wiele.Np. bardzo wyrazne roznice miedzy cd i winylami.
Szczegolnie dotyczy to starych plyt z uwagi na przepastne roznice w produkcji.

5 polubień

Zalezy ci rozumiesz przez wieze? Z yakiek co to na cd to tak. Ale ona ma juz iles tam innych mozliwosci z dvd i rozmostymo kartami vzyu pidlaczeniami, ktorych jeszvze nie rozgryzlam wlacznie
A i miniwiezyvzke na cd i kasetę tez mam i uzywana bywa.

Chwilowo nie…

Różnica jest kolosalna.
A co do głośników ważna jest ich jakość. Ważny też jest sam wzmacniacz…
Przy ograniczonym budżecie zamiast głośników taniej jestst kupić niezłe słuchawki. Takie za 1-1,5 tys złotych bywają już całkiem niezłej jakości…

2 polubienia

Nie znosze sluchawek bo nie moge sie swobodnie ruszac…ale faktycznie,zapomnialem o wzmacniaczu…

1 polubienie

Jak masz słuchawki bluetooth to możesz się ruszać :slight_smile:

Tak…Jak otumaniony.Jak w kasku na rowerze…
Nigdy,przenigdy…

1 polubienie

Przyszedł tobie te słuchawki?

Tak 4 dni temu.

tu Cie popieram @collins02 ja tez nie cierpie sluchawek…

2 polubienia

Słuchawki bluetooth mają gorszy dźwięk od normalnych i nadają się tylko do słuchania empetrójek.

Nie zauważyłem by miał gorszy dźwięk. Trzeba kupić lepsze, droższe.

Protokół transmisji bluetooth ogranicza jakość dźwięku w takich słuchawkach.

To chyba mowa o jakichś zajebistych słuchawkach? Bo nie wiem dlaczego ja zauważyłem dużo lepsza jakość po podłączeniu tych samych słuchawek przez bluetooth a nie kabel.

Normalne słuchawki podłączone do porządnego wzmacniacza zawsze zagrają lepiej niż bluetooth. Z bezprzewodowych jedynie słuchawki na WiFi mają szansę konkurować z przewodowymi, ale to zupełnie inna półka cenowa i jakościowa.

1 polubienie

Najbardziej lubię słuchać muzyki “na żywo”. Może być słabsze wykonanie, ale … nie umiem tego opisać, dla mnie-to jest prawdziwa muzyka :slight_smile:

2 polubienia