Kościół płonie

Na Rydzyka jest!

3 polubienia

Tajemnicza postać ateisty :smiley:

1 polubienie

Dziewczynki z zapałkami :smiley:

2 polubienia

Dokładnie.

1 polubienie

:smiley: albo Harry Pottera!

1 polubienie

To nie na Rydzyka… tylko na radyjko co ma twarz. Bardzo ważne żeby pieniążki były, bo to radyjko jest pro państwowe i zawsze rząd wspiera… w wyborach. To komu mają dawać, wrogom ojczyzny? :wink:

3 polubienia

Prorządowe jak prorządowe, ale ma zasięg we wciskaniu kocopołów do głów owieczek.

1 polubienie

Może być, bo jak książki o nim leżały to mógł nastąpić samozapłon. Te książki są wybitnie łatwopalne… prawie jak tęcza. Stąd zakaz tęczy na obrazach, powodowany troską o przepisy p-poż.

2 polubienia

Masz na myśli owieczki czy baranki? :wink:

1 polubienie

Nie prowokuj, chce być jeszcze grzeczna :smiley:

2 polubienia

Temat napisałam nie dlatego, żeby może szydzić, choć czasem się nie da bez żartów, ale żeby przypomnieć te teorie spiskowe dotyczące Notre Dame.

Swoją drogą, opowiadałem coś @birbant owi i się okazało, że “lew-ak” bez myślnika jest tu niedozwolonym słowem. Skoro więc wszedł mi “baran” to znaczy że jest dozwolony, zatem używając jesteś grzeczna :stuck_out_tongue:

3 polubienia

W Holandii, gminy przy wsparciu budżetu krajowego bardzo dba się o wszelkie kościoły, o ile nie są przerobione na coś innego. Mieszkam w Limburgii i jest to jedyny katolicki region. Kościołów zabytkowych dużo tu jest i wszystkie zadbane. Wymogi bezpieczeństwa są tu wysokie i należycie spełnione. A niby ateistyczne państwo.

3 polubienia

Obstawiam, że straż pożarna itp. będzie wiedziała, czy to ktoś się przyczynił, czy jakaś awaria.
Bez sensu gdybać.

3 polubienia

Już wiadomo, co było przyczyną, ale nie o to chodzi… Pożar we Francji też miał zbadaną przyczynę, a ludzie snuli teorie… Bo byli zawiedzeni, że nie jest po ich myśli :wink:
Napisałam ten temat w formie ironicznej.

2 polubienia

Co było w tym przypadku, też jakieś zwarcie?
Ludzie…tak to już z nimi jest :wink: trochę inna wersja plotek, bo na większą skalę :wink:

1 polubienie

Zwarcie.

1 polubienie

Ta katedra, o ile pamiętam, płonęła ze trzy razy, nie licząc zniszczeń wojennych w 1945.
Dwa razy w XV wieku, raz wiek później. Musiałbym to dokładnie sprawdzić, bo pamięć nie ta, ale coś mi się tak kojarzy.

1 polubienie

A jednak. Poseł Pawłowicz jak zwykle w formie :rofl:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24854773,w-gdansku-plonal-zabytkowy-kosciol-pawlowicz-czy-profanatorzy.html#s=BoxOpLink

2 polubienia

Jej opinie są tyle warte, co psia kupa gdzieś w polu.

7 polubień