Kosztowne kancelarie?

Nie, nie chodzi mi o adwokackie :wink:
Mamy kancelarie sejmu, senatu, premiera i prezydenta…
Ta ostatnia?

3 polubienia

Kazali mu, to podpisał. TKM się rozwija.

1 polubienie

No i bardzo dobrze. Takim ludziom się należało a nie jakimś posłom co nic nie robią ito jeszcze z opozycji co siedzą tylko i są od wciskania przycisku przeciw xd

1 polubienie

Kolego, utrzymanie tego dudodworu za ubiegly rok to ponad 600 tys. euro.

Jeżeli zatrudnieni są tam prawdziwi fachowcy to się nie dziwmy ze zarabiają więcej niż Janusz na budowie. Jeśli pensje nie będą konkurencyjne z płacą w korporacjach czy innych prywatnych firmach to dla prezydenta czy rzadu będzie pracował „gorszy” sort :stuck_out_tongue_winking_eye:.
Tak samo funkcja Prezydenta kraju powinna być dobrze opłacana - trochę wstyd że obecnie pensja z dodatkami wynosi ok 20tys zł brutto czyli patrząc na zarobki w zachodnich państwach jest to zwykła/średnia pensja

3 polubienia

Znowu podwyżki? Ciekawe czy i tym razem sie wycofają.
Rząd idiotów.

1 polubienie

a widzial Ty fachowcow w kancelarii prezydenckiej???
moze jedna - ta co prezydentowa ubiera…

1 polubienie

umowmy sie, ze prezydent dostaje kieszonkowe…

Zakładam że tak jest.

Nie robi to na mnie wrażenia xd

fachowcy doradcy od dyplomacji i rzadzenia (a przynajmniej fachowcami byc powinni) to sa zatrudniani na etatach innej kancelarii - rzadowej. lub sa ministrami.
powiedz mi co to za funkcja prezydencki minister? w przypadku Dudy to chyba ministrant. nie obrazajac niczyich uczuc religijnych.

2 polubienia

a jakby bylo Twoje to by robilo?

No tak nie bardzo jest jak mówisz bo doradcy prezydenta są w jego kancelarii -

ja mowie o doradcach osob bedacych faktycznie u steru wladzy - nie oszukujmy sie - prezydent Polski ma role raczej reprezentacyjno - dekoracyjna (skrojono to w czasach nadetego ego Walesy) i na otarcie lez dostal prawo inicjatywy ustawodawczej i prawo weta (odrzucalnego) - wiec po co mu kilknastu ministrow? dla przykladu rada krolewska w Hiszpani to zaledwie kilkanascie osob, a i to nie wszyscy na etacie.
a krol ma nieco wiecej do powiedzenia niz prezydent w Polsce.
mi juz nie chodzi o kwoty - ale o obrastanie takich instytucji jak prezydent, premier, sejm, senat synekurami, ludzmi niekompetenymi, ktorych bardziej interesuja osobiste podchody niz zarzadzanie panstwem
juz nie mowiac, ze tak naprawde to powinna byc jeszcze jedna kancelaria (choc moze i jest, bo finansow PiS sie nie kontroluje pod tym katem) - szeregowego posla.

2 polubienia

Rada królewska i sam król nie maja chyba nic do rządzenia - prawda ?
Prezydent nie jest tylko funkcja reprezentacyjna,prawda? Zreszta nawet jakby tak było to z pensja w przeliczeniu na £ 3tys to raczej trochę wstyd … Pamietajmy tez ze słabo opłacanego ministra, doradcę prezydenta itd łatwiej przekupić

1 polubienie

moj blad - oni sa na etacie sekretarzy stanu nie ministrow teraz.
ale po co prezydentowi az tylu doradcow? i to etatowych? jesli jego incjatywy ustawodawcze mozna na palcach jednej reki policzyc? a podpisuje wszystko jak leci.

no niezupelnie krol nie ma nic do powiedzenia.
ale podobnie jak w GB system administracji, wladzy wykonawczej i senatu jest dosc skomplikowany - wielowieczne tradycje daja o sobie znac. zreszta GB gdze jest monarchia parlamentarna i Hiszpania - monarchia konstytucyjna to dwa rozne swiaty w podejsciu do roli i wladzy krola.
w Polsce zrobiono blad na samym poczatku - nie zdecydowano o podziale kompetencji pomiedzy premierem i prezydentem stosujac metode swieczki i ogarka - a to niestety nie zdaje egzaminu - w swiadomosci ludzi tkwi, ze prezydent to moze wszystko, a tak naprawde niewiele. znacznie wiecej moze premier. proby porownywania polskiego prezydenta do Trimpa czy Macrona sa bez sensu - Polsce jest jednak blizej do systemu kancelrsko-premierowskiego, gdzie rzad rzadzi, a decyduje premier.

To za walkę z C-19? U nas na przykład pielęgniarki dostały podwyżki. CZyli z grubsza tak samo… :wink:

1 polubienie

Dobry pan pokaże czasem łaskawość i pozwoli pogłaskać poddanych. Aby nie przyszło im do łbów powierzgać.
Mam na myśli pana tego pana na obrazku.

@Pitbull. zdajesz sobie sprawę że przeliczanie zł na £ ja to robisz i porownujesz dochody u nas u u was, jest zupelłnie bez sensu