Krótki kurs samoobrony?

ponieważ lepiej już było podrzucam pomysł jak domowym sposobem zabezpieczyć się przed zapłaceniem ewentualnego mandatu za chodzenie po ulicy bez maseczki
wideo jest co prawda po hiszpańsku, ale można bez straty zawartości oglądać z wyłączonym głosem jak komuś przeszkadza. maseczka uszyta jest z tkaniny bawełnianej, jako filtra można użyć bibułki, papierowej serwetki czy nawet (to już inwencja moja) - papieru toaletowego czy papieru kuchennego jak ktoś ma złe skojarzenia.

rozrysowane wykroje pod tym linkiem

3 polubienia

He, he! Jak każą to majtki włożę na łeb! Kurrrr, jedna taka maseczka (jednorazówka, do kupienia) kosztuje prawie dwie dychy!

ja sie chyba po swietach wezme za szycie - tez przebakuja o co prawda nie nakazie, ale polecane bedzie noszenie maseczek a w necie terminy dostawy na maj/czerwiec to i dla sasiadow tez sie uszyje, co mi maja kichac na klatce schodowej. zniosa kwarantanne to bedzie jak znalazl.

2 polubienia

Kurrr ale ja musiałabym wszystko ręcznie…

1 polubienie

jedna maseczka recznie to nie problem. ludzie nie takie rzeczy kiedys bez maszyn szyli

3 polubienia

Oczywiście, kijankami w rzece tez prali…Ale jesteśmy najlepsi!

2 polubienia

Można też odkazić gardło od środka po każdym przyjściu do domu. A i po wyjściu ze sklepu też.

2 polubienia

tak, ale jak wprowadza obowiazkowe maseczki (a po nich sie mozna wszystkiego spodziewac) to jak wytlumaczysz, ze sie odkaziles wczesniej? nawet jak chuchniesz to oni majac maseczki tego nie wyczuja :slight_smile:

Nasączę amolem

Pomyslowe
ale Niemiec by to powiedzial i pokazal w 5 minut
:stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Najlepiej plunąć w gębę politykowi - pisiakowi, jemu od razu zrobią test i przy okazji plujący też się dowie.

4 polubienia

to jest wideo pomyslane dla osob majacych problemy z czytaniem i pisaniem - pochodzi z jednego z krajow latynoskich.

1 polubienie

Jednego nie rozumiem
Jak moga wprowadzic obowiazkowe maseczki skoro te maseczki sa niedostepne w zadnym sklepie???
Tak jak nie rozumiem polskiego zakazu wychodzenia z domu jezeli sie nie jest chorym. U nas jest rygor! Odstepy 1 - 2 metrow wszedzie, 2 osoby razem najwyzej, zakaz wjazdu i wyjazdu do H-S. Osoby zarazone przymusowa kwarantanna w domu 14 di. W tym czasie dziala “pomoc” dostarczajac do domu srodki zywnosci i to co najpotrzebniejsze
Na ogol wszyscy sie dostosowywuja
Tylko z Uchodzcami problem

4 polubienia

A te pomyslowe maseczki sa super ( w tym drugim video)
Jak u nas bedzie obowiazek to sobie taka wymaluje

a kogo to w Polsce obchodzi - masz miec, a jak nie mandacik.

2 polubienia

@okonek
Doprawdy dziwne rzeczy piszecie o tej Polsce
cyrk z wyborami
jeszcze wiekszy cyrk z nauka (nauka? :rofl:) w TV
bzdurne zakazy i nakazy
…musze napisac do brata jak tam sie teraz zyje
Jezei to wszystko prawda to …i znow brak mi slow i rece opadaja

2 polubienia

Mam jednorazówki po 5 pln ale to i tak drogo. Przed kosztowały 30 gr

3 polubienia

Ja kupilam kiedys 50 po 10 centow jedna (mam uczulenie na kurz i stary papier wiec jak sprzatam to sie przydawaly)
Ale slyszalam i widzialam w ogloszeniach u nas maski po 15 € jedna

1 polubienie

Mi się ostatnio wielorazowe takie do prania po 7 pln trafiły ale… udało się ostatnie 10 szt.

1 polubienie

Takie zwykle czy wielorazowe z zaworkiem?
Bo te zawsze byly drogie. Ty juz nie chodzi o samego wirusa, a zatrzymanie kropelek sliny przy mowieniu, kaszlu czy kichaniu. a na to tak jak te z wideo Trzy warstwy gestej bawelny plus papierowy wklad wystarczy. Wyprac, wyprasowac i jak nowa. Bo jednak po kazdym zalozeniu powinno sie zmieniac na swieza.

2 polubienia