Krupówki, Zakopane?

jedno jest pewne - to miejsce zostało już dawno temu wykreślone z mojej mapy (tak w 1981) ale nie przypuszczałam, ze jest aż tak tragicznie?
juz nie chodzi o walke z covidem… czyli dystans i maseczki.

2 polubienia

O gustach się nie dyskutuje (podobno). Były jednak badania robione przez naukowców i miłośnicy muzyki poważnej plasują się w innej grupie docelowej niż większość Polaków. Związane jest to z pozycją społeczną i zawodową. No cóż. Przez ostatnie lata Polska przeszła największy w Europie “drenaż mózgów”.

1 polubienie

To co tu widać na szczęście mnie nie kusi, bo jest to tak kulawy przejaw sztuki muzycznej, że obawiam się, że dzieci uczące się po raz pierwszy lepiej by wypadły pomimo, że często trudno zrozumieć co śpiewają i mówią na uroczystościach. Po prostu dzieci by były rzetelniejsze w tym co robią.

1 polubienie

kiedy ja nie tylko muzyka powazna zyje, powiem wiecej - klasyka jest uzupelnieniem.
ale ten filmik to zdecydowanie nie moje klimaty.

2 polubienia

Zdecydowanie się zgadzam z opinią :ok_hand::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Źle się wyraziłam i za szybko podałam przykład zupełnie skrajny. Chodzi mi o to, że gusta muzyczne są wg badań przypisane do określonych grup społecznych. Ale to, co jest na tym filmie nie mieści się w moim pojęciu. Rozumiem, że ktoś woli grać niż kraść, ale jednak każde zajęcie powinno przejawiać cechy staranności, a nie ordynarnej byle jakiej chałtury. Niech oni grają, ale nie tak ostentacyjnie byle jak…

2 polubienia

to mi sie dowcip przypomnial, a wlasciwie szmonces
Przed wojną siedzą w restauracji Icek i Mosze.
W pewnym momencie wchodzi cygański grajek.
*Mosze podchodzi do muzykanta, chwile szepcza na boku, 10 złotych zmienia właściciela i Cygan wychodzi. *
Icek zdziwiony pyta:
- czemu jak mu już tyle zapłaciłeś to nie kazałeś mu zagrać przynajmniej poł godziny?
- oj Icek, Icek, ja mu zapłaciłem, żeby sobie poszedł…

2 polubienia

Meloman szanuje muzykę i wykonawców. Mi nie po drodze chałtura czy byle jakość, szkoda uszu. Mam swój gust jak każdy i swoją muzykę, trudno to nazwać muzyka ale jest. Ludziom daje radość, uśmiech - im to starczy, mi nie

2 polubienia

Jerzy Ficowski w grobie się przewraca.

2 polubienia

To ciekawe…O jakim drenażu mówisz?I co to są te ostatnie lata?Od 1989 czy potem? :thinking:

1 polubienie

O polskiej emigracji ostatnich 20chyba lat.

Dalej nie rozumiem…Jestem emigrantem a nikt mi ani tu ani tam,mózgu nie wyprał…

1 polubienie

Właśnie ci wyjechali, którzy wzbogacali ten kraj intelektualnie.

1 polubienie

haha! To i ja też!!! :crazy_face:

2 polubienia

tu takich wiecej… :wink:

2 polubienia

No cóż…Dla mnie koszmar.Ale nie to pseudomuzykowanie które ma w sobie znamiona przebojowości.Bardzo taniej ale ma…
Natomiast te wypowiedzi…To ledwo trzezwe polactwo kołyszące sie jak w tramwaju na zakrecie…Odrzuca mnie na kilometr.
Beksiński pisal juz o tym prawie 30 lat temu tylko znacznie ostrzej ode mnie…

2 polubienia

A gdzie pijany miś?

2 polubienia

ostatnio tam ganiali dinozaura
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27963128,zakopane-na-krupowkach-pojawil-sie-dinozaur-trwa-oblawa-strazy.html

2 polubienia