Kto bardziej zasługuje na politowanie i współczucie - ja, czy podobno śmiejący się ze mnie?

Tak niedawno tu wypowiadał się polski Sycylijczyk, czy ja nie widzę, że tu wszyscy się ze mnie śmieją. Wyniki sondażu z wczoraj, w którym wzięła/ął udział tylko 1 użytkownik/czka, także pokazują, co to za gatunek ci ludzie, czy można go poważnie traktować.

Każdy myślący i widzący na oczy widziałby, że to ja mam 100 % racji, iż cywilizacja ludzka jest patologią, nieprawidłowością, ogłupianiem, barbarzyństwem. Wystarczy spojrzeć na tę feerię barw i kształtów życia stworzeń podwodnych, ich opływowe kształty, lekkość, łatwość, efektywność poruszania się, i przywołać obrazy z barbarzyńskich kutrów rybackich, mordujących miliardami te myślące, odczuwające, pragnące żyć i kochać, pożyteczne, harmonijne stworzenia.

Wystarczy pomyśleć, że takie samo bogactwo cudownego, harmonijnego życia powinno być na lądzie i w powietrzu, powinniśmy cieszyć się życiem pośród cudowności tysięcy nie obawiających się nas gatunków, a nie jest, bo totalnie ogłupiani przez edukację, naukę, religię, barbarzyńcy zwani myśliwymi, znajdują sobie przyjemność i rozrywkę w mordowaniu tych cudownych, myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych stworzeń.

Trzeba być ślepym lub wybitnie podatnym na edukacyjno-naukowo-religijne pranie mózgów, by widzieć w tym bogactwie harmonijnego życia, bezwzględną walkę o byt, pożeranie silniejszych przez słabszych.

  • Ja bardziej zasługuję na współczucie i politowanie
  • Bardziej na współczucie i politowanie zasługują zwolennicy cywilizacji
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Ludzie się jeśli śmieją to z twojego narcyzmu i bezkrytycznego podejścia do swoich tez.
Każdy zdrowo myślach człowiek ma nieco samokrytycyzmu ale nie ty… :slight_smile:

5 polubień

@Erzac, Ja sobie dobrze zdaję sprawę, jak moja postawa może denerwować, irytować, wkurzać. A jestem skromny i pokorny, mam świadomość, że wszyscy wszystko zawdzięczamy wszystkim, a prawie nic sobie, i tak jest ze mną. A nawet jestem najgorszy z ludzi. Wiem, jak trudno wyjść z nałogów i uzależnień. Wiem, jakim jestem grzesznikiem, jak błędnie potrafiłem myśleć i postępować, będąc ogłupionym naukowym ateistą, i jak zmieniłem swe myślenie o 180 st. Dlatego moje miłosierdzie dla grzeszników nie będzie miało granic, jeśli będę miał jakiś posłuch. Wiem, że wiarygodność poznaje się po owocach. Mam wielki szacunek do kobiet i wszystkich stworzeń DSHN-u.

Ten twój tekst powyżej świadczy jak zadufany jesteś i stawiasz siebie ponad innymi.
Wyobraź sobie że nikomu raczej nie zależy na twoim miłosierdziu. Dla nikogo nie ma to znaczenia. Bo niby jakie miałoby mieć… Jesteś takim samym śmiertelnikiem jak mu wszyscy w dodatku nieharmonijnym.

1 polubienie

@harmonik, Ty tak na poważnie to wszystko piszesz czy po prostu masz zabawę z tego, że my to czytamy i zastanawiamy się czy naprawdę istniejesz?:wink:

3 polubienia

Na poważnie.

2 polubienia

To wobec tego ja wymiękam. Spadam z tego tematu.:wink:

6 polubień

@Erzac. Każdy może zdobyć posłuch, także Wałęsa i ja. Użyłem trybu warunkowego “jeśli”. A jak na zwykłego człowieka bez wpływów i milionów w portfelu, to zmieniłem już bardzo dużo na tym świecie.

Przez więzienia przeszły wielkie tysiące osób, które nie potraktowano z miłosierdziem. No i na tamtym świecie większości potrzeba będzie ogrom miłosierdzia za to niewyobrażalne krzywdzenie pożeranych, pomordowanych, myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych stworzeń.

No widzisz ty też przykładasz do tego mordu rękę, bo być może fabryki, gdzie wyprodukowany został twój komputer są usytuowane w Azji, gdzie nie dbają o ekologię, zatruwając powietrze, wodę i niszcząc ich dobrostan. Zatem takie pierdzenie o harmonijnym życiu i stawianie siebie ponad jest hipokryzją.
Sprawdź lepiej metki ubrań gdzie były produkowane. Zresztą jakakolwiek produkcja negatywnie wpływa na przyrodę.

3 polubienia

Gdzie poznales tego polskieho Sycylijczyka.
Daj mi namiary,tez bym go chcial poznac.

2 polubienia