Przypuszczasz, iż dojdziesz do takich samych wniosków co ja, że cywilizacja ludzka jest

patologią, ogłupianiem, barbarzyństwem?

Słyszałaś/eś o Takim, co wskrzeszał z martwych nawet gdy już byli w rozkładzie, wywyższał niecywilizowane dzieci nad dorosłych (dopóki nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego), zwierzęta i rośliny nad cywilizację ludzką (“przypatrzcie się ptakom fruwającym, nie sieją i nie orzą”, “przypatrzcie się kwiatkom łąkowym, nie przędą i nie tkają, a są strojniejsze od ludzkich królów”)?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Nie sadze bym doszedl do takich wnioskow.
Natura nie tworzy nic bez przyczyny,kazde zwierze,ptak,baktetia,czlowiek,ma seoje zadajia.
Nie probuj poprawiac natury,bo to zle sie skonczy.

Akurat człowiek jest błędem natury

1 polubienie

Gdyby tak bylo,juz dawno by zniknal z powierzchni ziemi,
Natura mie robi bledow.

1 polubienie

Wybuch wulkanu Toba prawie zabił nasz gatunek, zostało jedynie ok 10.000 ludzi, mieliśmy szczęście i tyle.
Mamy słabe organizmy, wszystko nam szkodzi, zwykle przeziębienie może nas zabić. Gdyby nie inteligencja, już by nas nie bylo

1 polubienie

Błędów pewnie nie robi, ale najwyraźniej ma mechanizmy odchamiające i odgłupiające, na okoliczność zbytniego schamienia, egoizmu, znarowienia delikwentów, tak jak ludzie mają węzły chłonne do czyszczenia chłonki z patogenów.

Dinozaury też władały tą planetą i jak skończyła się ich historia? Oprócz nich inne gatunki również zakończyły swój żywot

2 polubienia

Po to nam nayura dala inteligencje,bysmy mogli przetrwac.
Gdyby nie to nie umielibysmy nawet wytworzyc luku,czy noza,padli bysmy ofiarami drapieznikow,z ktorymi,bez zadnych narzedzi,nie mamy najminiejszych szans.
Czlowiek by nie dotrwal,do ery kamienia lupanego,gdyby natura nie dala mu mozliwosvi wytwarzania narzedzi.

Należy podkreślić, że żadne stworzenie na Ziemi nie zabija osobników własnego gatunku jak i wszystkie inne dookoła tylko dla przyjemności. Jesteśmy zarazą tego świata i tyle

2 polubienia

Szympansy i orangutany też potrafią tworzyć proste narzędzia, więc nie jesteśmy tacy wyjątkowi

1 polubienie

Prawdopodobnie,zycie czlowieka na ziemi odradzalo sie juz kilkakrotnie.
Nie jak podaje oficjalna nauka,istnieje od ok.200 000lat.

Nie potrafia tworzyc,a potrafia uzywac,kija,czy kamienia.
W powstaniu czeho nie ma ich udzialu.

Łuk, nóż i ogień to były bardzo patologiczne wynalazki, @Leone_Marco

Nie zgodzę się Hodowałem kiedyś bojowniki (takie rybki) i po urodzeniu potomstwa trzeba zabrać ojca a później matkę po jeżeli nie oni je zjedzą kanibalizm istnieje też u innych gatunków Tak więc inne gatunki też zabijaj swoich przedstawicieli

1 polubienie

To byl wynalazek czlowieka myslaceho,ktorympozwolil mu przetrwac.
I to nas wyrozmia sposrod innych gatunkow,ze potrafimy myslec abstrakcyjnie,tworzyc mowe rzeczy

To nie jest odosobniony przypadek w naturze.
Wiele gatunkow,w przypadku braku pozywienie(tu wystepuje ten warunek)
Zjada,badz tylko zanija swe potomstwo.

Zabija, by przetrwać. Człowiek zabija, bo lubi

1 polubienie

Tu się mylisz, @Leone_Marco, bo potrafią wytwarzać narzędzia, przycinają je wg potrzeb, to samo ptaki o niewielkich mózgach. Człowiek miałby wielkie trudności w dorównaniu wikłaczom w budowie takich wiszących gniazd.

Tylko że w przypadku bojowników jest inaczej To jest regułą i to nie jest kwestia głodu czy braku pożywienia Po prostu je zjada Wspominałem też o innych gatunkach w moim komentarzu może źle się wyraziłem bo chodziło mi o inne gatunki poza bojownikami i ludźmi

1 polubienie

I watpie by wiklacz,wstawil okna do swego domu.
Nie myl prac,ktore nakazuje zwierzeton instynkt od myslenia abstrakcyjnego,wytwarzania nowych rzeczy.
Czy widziales malpe obslugujaca komputer,lub pisaaca program do niego?