Kto się zna na cukrzycy?

Lancety. o tym pisałem. Można kupić jednorazowe lancety ale to drogie.

2 polubienia

Od 3 miesięcy mam na 50%, nic inaczej. Glukometr mam za darmo z przychodni One Touch Select Plus, prywatnie mam Contur Plus

1 polubienie

Zawsze możesz wybrać Librę, tylko czujnik w zabiegowym pod skórę wszyć, i koniec z kłuciem. Odczyt bezprzewodowo. Mi proponowali za 3 000 zyli w zniszce

2 polubienia

:star_struck::star_struck::hugs::stuck_out_tongue_winking_eye: słodkie mi cukru nie podnosi

2 polubienia

Nie trzeba cukrzycy, zeby czasem zaliczyc spadek cukru. Ja tam zawsze pare jakichs landrynek czy tofikow w torebce mam.

2 polubienia

Contur Plus ma możliwość dobrania krwi jak kropelka jest za mała, bez wymiany paska na nowy. Inne wymagają wymiany, ma szerszy zakres temperatury pracy - mierzy do 0°C. U mnie w delegacji to ważne bo tak mierzę. Inne już nie mierzą i pasek jest zużyty bez pomiaru. Nie żebym się licytował z tobą

1 polubienie

Libra tańsza jest. I czujnik przyklejasz jak plaster. Tylko czujniki się co 14 dni wymienia a są drogie.

2 polubienia

Ale contur plus to wysoka półka i nie dają go za bardzo w przychodniach.

2 polubienia

Contur Plus dostałem po wyjściu z udarowego 6 lat temu, za darmo w przychodni, od 2 lat podejrzewają u mnie typ 2, minus to droższe paski - bez zniżki 60 zł

2 polubienia

Dostałeś w szpitalu. Lekarze domowi mają tanie glukometry. Ja mam 2 contury całkiem fajne. A paski… 3,2pln.

1 polubienie

Mi zaproponowali za 3000, i ten czujnik do wymiany zabiegowej pod skórę co 3 miesiącel, musiałbym zrezygnować z 1/2 innych leków, i zrezygnowałem, choć Libra to pełen automat 24/24, kontroluje glukozę, i może dawkować bez obsługowo, lub zasygnalizować inną podpowiedź pomocy / stan za wysoki itd/. Miałem to przez tydzień i zrezygnowałem. Minus to widoczna kabura na urządzenie bezprzewodowe

1 polubienie

Ale obecnie sensor można bez czytnika telefonem sczytywać. Sensor
https://allegro.pl/oferta/sensor-freestyle-libre-do-pomiaru-poziomu-glukozy-9277379606?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_zdrowie_hb_health_pla_ss_sc&ev_adgr=Health_super_cena&ev_campaign_id=14411821601&gclid=Cj0KCQiA0eOPBhCGARIsAFIwTs6N_Zy-kDvk0ao_8KcKD-j2lrE-tEb9psyIbaXwtbYoETagIlvzN-QaAkGcEALw_wcB

1 polubienie

Te tanie padają po gwarancji - mam kilka. W Contur padł mi nakłuwacz po 6 latach. Reklamowałem w firmie i obiecali wysłać nowy bez dopłaty. Paski póki co to na 30% za 13 zł, bo czekam na skierowanie do diabetyka

Nakłuwacz to część wymienna . I tak lancety musisz kupować.

1 polubienie

Zresztą ja nie kupuję wiem jak dostać nowy.

2 polubienia

Za duzo wiesz, nie uchowasz się
:rofl::rofl::rofl:

3 polubienia

Widocznie miałem starszą wersję / pierwszą /, miałem wielkości mydelniczki, dla mnie to niewygodne w pracy. Ta jest dużo mniejsza

1 polubienie

Akurat lancety mam na małym zapasie, dlatego mnie interesuje orginalny nakłuwacz, by nie wymieniać lancetów, bo te nie pasują do innych

1 polubienie

Najtańsze glukometry i paski i akcesoria to Abra. Niektóre apteki rozdają za darmo zestawy Abry: glukometr, 10 pasków, 10 lancetów. Możesz też spróbować programu Diabdis: z tego co pamiętam dawali nowy glukometr accu-chek i aplikację do tego na pół roku za free. Możesz sobie przez tydzień, dwa sama monitorować cukier a potem zrobić sobie krzywa cukrową (nie słyszałam żeby był problem ze skierowaniami z NFZtu) i wziąć sobie skierowanie do diabetologa. Spadek cukru jest gorszy niż wysoki cukier i trzeba monitorować pracę nerek: kreatynina i mocz i pilnować oczu a jeśli choroba się pogłębia to trzeba bardzo uważać na stopy i wszelkie rany, bo jest problem z gojeniem.

2 polubienia