Kto się zna na cukrzycy?

Czy przeczulicę da się jakoś łagodzić? W zasadzie człowiek obolały schorowany na różne choroby to nie wiadomo z której strony zacząć. Na pewno żywienie ma znaczenie i brak stresu, regularny tryb życia i branie leków. :frowning:

1 polubienie

Zioło

Masz podejrzenia cukrzucy?
Trzeba zacząć od potwierdzenia analizami.
A potem zdac się na specjalistę.
Ta drugiego typu daje sie we wstępnej fazie opanowac dietą .
Z tym ze komponowanie posilkow wg tabel indeksu glikemicznego i reakcji organizmu to zadanie dosc pracochlonne, a jeszcze uwzgledniajac wybrednosc pacjenta?
Jazda bez trzymanki :wink:

3 polubienia

@anon18020312 ma cukrzycę.

4 polubienia

Leki to właściwie metformax jakkolwiek by się nie nazywał lek to składnik podobny. I może a nie musi być insulina. Przeczulica hmmm nie u każdego występuje ale daje się lekami ogarnąć. Dieta… byle nie od dietetyka ważniejsze jest umiejętność interpretowania glukometru i dobrania do tego jedzenia. Raczej należy iść na jakość a nie jakieś specjalne diety. Cukrzycę wykrywają na podstawie krzywej cukrowej ale nie wiadomo lekarze bronią się rękoma i nogami by wypisać skierowanie. Drugie badanie to ilość glukozy w moczu oraz badanie krwii. Samemu bardzo łatwo zdiagnozować cukrzycę jak sobie glukometr załatwisz. Jeśli przez tydzień na czczo będziesz miała więcej niż 100 to jest się czym martwić. Wszystkie metforminy mają dość paskudne skutki uboczne więc trzeba się do nich przyzwyczaić.Jeden z skutków się młodym dziewczynom bardzo podoba dlatego kwitnie handel metformaxem i pochodnymi. U osoby zdrowej powoduje duży spadek masy ciała.

4 polubienia

Mam w rodzinie kogoś z cukrzycą. Ja powinnam się badać, zwłaszcza, że jestem nerwus.

1 polubienie

To poproś w ośrodku zdrowia glukometr. Są darmowe, jedynie paski musisz kupić. A jak ci nie dadzą to ci powiem jak zdobyć za darmo takie urządzonko.

2 polubienia

Dzięki poproszę :slight_smile:

1 polubienie

Jak będą mieli wybór różnych firm weź Diagnostic GOLD. Na początek będzie dla ciebie dobry bo
1)paski tanie
2)mała kropla krwi potrzebna

2 polubienia

Albo się kłujnę u tej osoby…ona mi pożyczy.

2 polubienia

To kup w aptece swój nakłuwacz. Bo lancety w nakłuwaczu wymienia się co kilka dni.

3 polubienia

Nerwowosc do cukrzycy to raczej duzo nie ma.
Jakby miała to ja juz bym przypominala cos takiego

A swoją drogą uwielbiam takie sklepy

1 polubienie

Nerwowość ma dużo do cukrzycy. Jak mam wysoki cukier robię się zły jak diabli a jak mam niski zaczynam się trząść.

2 polubienia

Wbrew pozorom to nie słodycze powodują cukrzycę. Nigdy nie jadłem słodkiego. Jeśli masz cukrzycę warto byś miała z sobą kilka kostek cukru albo puszkę coli. Ratuje przy niskim cukrze który jest groźniejszy od wysokiego.

2 polubienia

ale to sa skutki (objawy), nie przyczyna.

2 polubienia

Przyczyna to też stres.

2 polubienia

stres, tusza, sklonnosci, niezdrowy tryb zycia i nieregularne posilki.
i pech, ze dopadnie. sa tacy, ktorzy dopiero po zmianie trybu zycia na zdrowszy zaczynaja chorowac, bo wczesniej nie mieli czasu. :wink:

3 polubienia

I tu jestem ja. Mnie cukrzyca dopadła jak zacząłem żyć regularnie. Wcześniej obiad jadłem czasem o 2 rano jak wracałem od klienta.

3 polubienia

Możesz pożyczyć glukometr, igły muszą być nowe i czyste w nakłuwaczu

2 polubienia

U mnie podejrzenia cukrzycy typu 2, chwilowo nie leczona, zapewne będzie skierowanie do diabetyka, cukier w moczu, i w glukometrze zawsze ponad 100

1 polubienie