Kto umie czytać?

No proszę, po polsku przecież napisane, kto przeczyta? :smile::smiley:

4 polubienia

Moze to wersja dla niewidomych…:slight_smile:

2 polubienia

No to widzący powinni mieć jeszcze łatwiej, nieprawdaż? :wink:

1 polubienie

Tylko czy niewidomy w ogóle zobaczy ta tablice i napis “Polish” “Spanish” itp.

3 polubienia

Mam wrażenie że to morsem napisane :stuck_out_tongue: :sweat_smile:

Czyli dla marynarzy?

1 polubienie

Niezłe. Do rozszyfrowania tego, należy znać polski, angielski i Braille’a. No, angielskiego wystarczą podstawy :wink:

1 polubienie

Nie zartuj, u mnie w publicznych i a i w ostatnich modelach wszystkich wind przyciski sa tez oznakowane alfabetem braila, nie liczac obowiazkowych podjazdow dla wozkow i coraz czesciej sygnalizacji dzwiekowej na przejsciach. Obysmy z tych “udogodnien” nigdy korzystac nie musieli.

1 polubienie

U nas zanim banki zaczęły stosować bankomaty z ekranem dotykowym to na przyciskach bankomatów było w Braille’u też,. Co najdziwniejsze, często w tych bankomatach, do których podjeżdża się samochodem (drive-through) :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Właśnie dziś czytywać kazano mi podobne, bo u okulisty byłem. Niestety, z pewnych odległości, to wszystko jedno dla mnie, jakim szyfrem, co jest na pisane. :shushing_face:

Po prostu, ale oczy mam do dupy. :neutral_face:

a faktycznie - w bankomatach tez sa klawisze z brailem.
a w ogole to znajomy mamy,ktory stracil wzrok kilkadziesiat lat temu w paskudnym wypadku ma komputer z klawiatura z tymi znakami (plus odczyt glosowy) i podziwiac - zupelnie sprawnie sie tym posluguje. dla mojej mamy to malo zrozumiala, ale ona kazde urzadzenie, ktore ma wiecej niz przycisk on/off traktuje jak rozdeptanego karalucha czy zdechlego szczura - czyli z obrzydzeniem.

1 polubienie

Mnie zawsze smieszy gdy w menu jest napisane tylko po polsku: wybierz język!

3 polubienia

Wygląda na to, że jest to tekst modlitwy “Ojcze nasz”.

3 polubienia

I chyba będę musiał wprowadzić ramkę. Tak, to z kościoła Pater Noster an Górze Oliwnej. :wink:

1 polubienie

Poniżej:
“Niewidomi Pielgrzymi z Polski
Polski Związek Niewidomych”

2 polubienia