Ktoś się zna na drukarkach?

Chcę se drukarkę laserową kupić do domu (dokumenty, głównie czerń). Nie będzie używana zbyt często więc moje pytanie brzmi - czy te drukarki nie będąc długo używane też schną tak jak atramentowe? Bo upewnić się muszę nim udam się do sklepu na internetach.

Nikt?

Toner z czasem się degraduje, ale to trwa nieporównanie dłużej, niż w przypadku tuszu.

2 polubienia

A co tam ma schnąć? Suchy proszek :thinking:

Kupuj i nie marudź. Polecam kolorową z wifi. Po zainstalowaniu apki, drukuje bezpośrednio z telefonu, bądź tableta. Zastępcze tonery w cenie 25% ceny oryginalnych.

.będzie Pan zadowolony.

A zamienniki nie zepsują drukarki?

Jakoś do tej pory nie zepsuły mi mojej drukarki.

Wcześniejsze atramentówki padły. Kombajn Epson miał głowicę drukującą chłodzoną przepływającym atramentem. Włożyłem nieoryginalny catridge i się zatkała.
Następny kombajn Brother wysechł, bo go jakiś czas nieużywałem.

Z laserywymi nie ma takiego problemu.

2 polubienia

Atramentowki zasychają, laserowki dzialaja na zupelnie innej zasadzie nie kojarzę zeby mialy problem z dlugim nieużywaniem… w ostatecznosci wyjmujesz tonery i nimi potrzasasz zeby proszek jeśli się zbrylił został rozbity.

1 polubienie

Nie schną. Polecam hp 1020 tanie tonery,bezawaryjna.

1 polubienie

A ma funkcje skanera?

Nie ma. To mała, “poręczna” laserówka.

2 polubienia

To zostaje przy mojej starenkiej atramenrowce :wink:

1 polubienie

to drukarka nie urządzenie wielofunkcyjne.

1 polubienie

Ale ma zalety…

  • Zamiennik toneru za 15 pln na jakieś 2000 stron.
  • Zamienniki nie sprawiają problemów.
  • Folia termo w tonerze
  • Szybki i w miarę cichy wydruk.
  • Mało zajmowanego miejsca.
  • Cena dość śmieszna.

Wady…

  • Brak kasety na papier.
  • Tylko usb.
  • Nie produkowana a 80% sztuk jest już żółte.
    Mam 2 drukarki i kombajn z ADF wszystko od HP. Z kolorowych drukarek laserowych z skanerem dość trudno znaleźć coś taniego i ekonomicznego.
1 polubienie

W sumie to dobry zakup jako uzupelniajacy jak duzo drukujesz.

Wiesz chodzi mi też o szybki start. Kolor też mam ,tonery kpl 1000 ale po co włączać jak większość jest czarno-białe?

Ja drukuje bardzo malo, to juz nie te czasy :thinking:, wiec tak z ciekawosci spytalam

Dlatego atramentówka nie jest dla ciebie. Co prawda miałem taką atramentówkę która co jakiś czas się sama czyściła ale był do tego taki osobny cartrig.

Brakuje jej tylko suchej sauny i jacuzzi.

image

Koszt, to 250.

.Jurków :euro:

Wybacz ale ekonomia nie jest Samsunga cechą. Do tego to bydle. Ta o ile się orientuję ma już 4 tonery ale wcześniejsze miały jeden. Do tego droga folia drukująca, i Samsungi zamienniki nie szczególnie znoszą. Co do suchej sauny akurat ma:) . A temu kombajnowi o ile poznaje można zarzucić brak duplexu i na 100% okropną mojrę przy skanie błyszczących powierzchni. Ale dla osoby drukującej 100 stron miesięcznie jest ideał. Nawet Samsung kiedyś miał fajny program… drukarka za 1PLN a ty kupujesz do niej tonery od firmy. A tak z ciekawości wiesz że większość Samsungów ma wbudowane zabezpieczenie przed domorosłymi fałszerzami kasy?

1 polubienie

Mój Samsung już nie ma :sunglasses:

1 polubienie