Ktoś Wróbla wziął na plewy?

czy “godziwie sypnął na tacę”?

1 polubienie

Oni znają się na wszystkim.

1 polubienie

tu juz nie chodzi o to czy sie zna, czy nie?
bardziej o fakt, ze teoretycznie biskup nie ma prawa miec innego zdania niz przelozony. ale nasi sa świętsi od papieza.

1 polubienie

Ze tez w Anglii moge kupic wiekszość gazet a TP nigdzie nie ma…Wrrrrr!!!
Poza zwyczajnym wnerwieniem,zauważam ze jest to jeden z lepszych przykladów na calkowite wyobcowanie kosciola w Polsce.To juz nie tylko brak spójnosci z Watykanem,kiedyś przeciez zupelnie niewyobrażalnej ale tez calkowite oderwanie sie od rzeczywistości w Polsce,nie mowiac juz o kreowaniu własnej,coraz bardziej surrealistycznej.
Biedna ta Polska…Juz tylko Hołownia jest normalny? :thinking:

2 polubienia

nie wiem czy Holownia jest normalny? ale skoro tak twierdzisz to sie zainteresuje.
ostatnio wylaczylam sie z polskiej polityki.
za 150 zl rocznie mozesz miec prenumerate i dostep do archiwum TP w wersji elektronicznej. ja wiem, ze to nie szeleszczaca gazeta, ale jak sie nie ma co sie lubi? https://www.tygodnikpowszechny.pl/

1 polubienie

No slyszalem o tym…Jak mam gazete to biore do ręki i czytam…Jak jej nie mam a mam lap topa to raczej mysle o czymś innym i tak to sie kończy.A czas migiem uplywa…

1 polubienie

ja niestety skazana jestem na gazety elektroniczne.
mozna przywyknac, do e-bookow tez…

Nie mam zaufania do Hołowni. Nie jestem politologiem, ale przypomina mi się Nowoczesna, jako konkurencja do tracącej poparcie PO, Z Hołownią jest teraz podobnie. Pożyjemy, zobaczymy.

1 polubienie

Gazeta elektroniczna, to jak golonka z biedronki, czy sojowy schabowy. Niby podobna, ale nie pachnie i nie szeleści :slight_smile:

1 polubienie

Zanim narobil szumu,gadalem kiedys z pewna osobą"stąd",na dlugo nim pojawiło sie to forum.
Zawsze podobalo mi sie co i przede wszystkim JAK,mówi…
Dla mnie nie jest to nic nowego a jedynie cieszy ze to sie daje powoli zauważyć.No i jest alternatywą dla debili z meczu tenisowego,PIS:PO…Sorry ale nie mam innego pomyslu jak te sytuacje nazywać dalej…
Na osobę “stąd”,dalej sie powolywac nie moge bo ani przyzwoitość ani zaistniala wrogość juz na to nie pozwalają.Poza tym,nic za czyimis plecami,co traktuje jako zasadę

Ja bym Holowni z Nowoczesna nie porownywala. Ale będzie mial ciezko, w polityce, zwlaszcza jak wyborcy przyzwyczajeni do dwupartyjnosci i politykow harcownikow skaczacych sobie do oczu w stlylu latynoskiej telenoweli? Partie o umiarkowanym programie, centrochrzecijanskie (bo ta akurat ma takie chadeckie zapedy) maja problem z akceptacja.
Ze skrajnym populizmem PiS bedzie ciezko wygrac, a ewentualne koalicje z lewica dla wielu zwolennikow Holowni beda nie do przyjecia.

1 polubienie

Moze byc faktycznie problem z tym bezmyślnym przyzwyczajeniem ktore na każdą nowość na scenie,patrzy z niechęcią aż po najwiekszą głupote ktora kazdy glos oddany nie na Po czy z drugiej strony,nie na pis,nazywa glosem straconym lub niepotrzebnym rozdrabnianiem. :roll_eyes:
Tymczasem jednak mamy za sobą chyba pierwszy taki sondaż w ktorym partia Holowni przeskoczyła PO o prawie 2%!
Tak,pewnie mozna to nazwac chrzescijańską demokracją co bardzo mi,prawde mowiac,odpowiada.W Polsce na wiekszą prawicowość,pozbawioną ulicznych band i agresywnego nacjonalizmu,liczyć chyba nie można.
Troche mnie niepokoi to przechodzenie z PO.Nie chcialbym aby partie Holowni zaczeli reprezentowac skompromitowani ludzie od Schetyny :face_with_raised_eyebrow:
To by było jak piąta kolumna…

1 polubienie

Gorzej jak sie Gowin bedzie usilowal z Holownia dogadac… To dopiero by byla kompromitacja.
Co do przechodzenia z PO?
Mam nadzieje, ze “szczurow” z tonacego okretu nie przejma.
Mi sie jeszcze marzy partia socjaldemokratyczna, jako przeciwwaga popluczyn z SLD i pomyslow Ikonowicza.

1 polubienie

To ja juz wole te popluczyny.Wśród mlodych jest dla mnie zdecydowanie zbyt tęczowo.Od dawna juz patrze z “sentymentem” na Millerow czy Kaliszów.To juz sie robi dobrze ponad 20 lat gdy"kariere" robil niejaki Olejniczak czy Sylwia Pusz :roll_eyes:
Gowina kiedys lubiłem.Ale niestety jest to typowy koalicjant bez oblicza,na dobre zagrzebany w sejmowym łajnie.I najwyrazniej dobrze mu w tym smrodzie.
On niczego nie wnosi ale moze pociągnąć w dół.Jak ludzie zobaczą ze sie Gowin przyczepil to zrezygnują…Niech wiec sie trzyma z daleka.

1 polubienie

A kto powiedzial, ze socjaldemokracja jest teczowa?
Niestety mylenie pojec socjalizm i komunizm ma sie dobrze?
Ale pewnie byl to swiadomy zabieg socjotechniczny komuszych dyktatorow spod znaku Lenin/Stalin.

Moze i oficjalnie nikt ale wystarczylo zawitac na sped Nowoczesnej [bylem dwa razy w Poznaniu,pare lat temu.] by widzieć jak witano"zaproszonych gości".Zaczynalo sie spokojnie a konczylo manifami lesbijek.
Dla nikogo nie jest żadną tajemnicą ze tęcza lgnie do lewicy.

Na ogol skrajnej lewicy.
Centrolewica czyli prawdziwa socjaldemokracja tecze toleruje, ale na niebie.
A juz na pewno nie bezczelnie lazaca po ulicach i wydajaca dzwieki godne kotow w rui.